HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::




800 Meter Run Finals - Boys


Record/StandardMarkRecord HolderSchool/TeamDate
Relays 1:52.61 Isiah Smith Lake Weir 2010

 LaneBibAthleteSchool/Team

Heat: 1

  1 10740 Jose Cartagena Estero
  2 11244 Jean Cambry Miami Centra
  3 11432 Jeramey Hampton North Gwinne
  4 11038 Jonathan Moore Jefferson
  5 11799 Donnie Lee Tuscalossa Count
  6 10636 Arroyo Andres Colonial High Sc
  7 11436 Andres Littig North Gwinne
  8 12003 Adel Yoonis Wheeler High Sch
  9 11165 Trevor Touchton Lincoln
  10 10733 Chris Jackson Dunnellon

Heat: 2

  1 11700 Yohance Haynes St. Thomas A
  2 10490 Kevin Heron Bloomingdale
  3 11490 Justin Zagra Olympia
  4 11218 Taylor Huntley McIntosh
  5 11501 Kolin Ashbacher Palmetto Rid
  6 11482 Kyren Hollis Olympia
  7 11296 Miles Dayoub Milton
  8 11119 Andrew Loyack Lake Nona
  9 11293 Vaquan Small Miami Washin
  10 11576 Austin Cline Seabreeze
  11 11120 Joey Loyack Lake Nona
  12 10491 Andrew LeBlanc Bloomingdale

Heat: 3

  1 11270 Fabian Delgado Miami Killia
  2 11511 Wiktor Biernacki Ponte Vedra
  3 10893 Rashaard Brown Gainesville
  4 10880 Ace Brown Ft. Myers High S
  5 10553 Trevon Lee Cardinal Gib
  6 11713 James Adams Starr's Mill
  7 10754 Eric Mejias Flagler Palm
  8 11306 Andre Ernest Miramar
  9 11428 Luke Strickland North Florid
  10 11641 Richard Toth Springstead
  11 10428 Calahan Warren Auburndale
  12 11263 Allen Searaphin Miami Centra
  13 10752 Andrew Folk Flagler Palm

Heat: 4

  1 11640 Zackary Romblad Springstead
  2 11351 Morgan Arnold Naples
  3 11508 Timothy Taylor Pembroke Pin
  4 10669 Andrew Llewellyn Countryside
  5 11976 Cullen Yancey West Orange
  6 11506 Carlos Penaranda Pembroke Pin
  7 11080 Scott Simpson King's Acade
  8 10684 Cory Pollard Crystal Rive
  9 10693 Brennen Schmick Cypress Cree
  10 11313 Christopher Laurama Miramar
  11 11655 Ryan Aponte St. Augustin
  12 11364 Dieudome Prudhomm Naples
  13 11575 Macus Bullard Seabreeze
  14 10980 Matt Gargiulo Hagerty

Heat: 5

  1 11460 Zackery Beauchamp Oak Hall
  2 11156 Nick Tieu Lemon Bay
  3 10440 Brandon Walker Baker (Cape
  4 11995 Tyrik Stacey Westport
  5 10679 John Bester Crystal Rive
  6 11515 Connor Schramm Ponte Vedra
  7 10899 Will Turner Gainesville
  8 10510 Ryan Fisher Buchholz
  9 10517 Purnell Jones Buchholz
  10 11126 Joshua Rodriguez Lake Weir
  11 10554 Jake Roberts Cardinal Gib
  12 10718 Jean D'Haiti Dr. Phillips
  13 10869 Derik Harvey Freedom (Tam
  14 10883 Robert Roy Ft. Myers High S
  15 11734 Cody Allen T.L. Hanna

Heat: 6

  1 11193 Marcel Krige Lyman
  2 11298 Kevin McGorrey Milton
  3 10696 Kevin Burdette Daniel
  4 11093 Stephen Muir Lake Gibson
  5 11285 Xavier Sotomayor Miami Sunset
  6 11157 Thomas Harris Lexington
  7 11621 Errol Austin South Lake
  8 10701 Stefan Guire DeLand
  9 10739 Steven Briner Estero
  10 11098 Micheal Williams Lake Gibson
  11 11792 Ryan Hopkins Trinity Prep
  12 11442 Billy Castronvince North Port
  13 11796 Steven Schelling Trinity Prep
  14 11448 Trequan Moreland North Port

Heat: 7

  2 11199 Coddrick Griffin Madison Coun
  3 11101 Michael Fournier Lake Highlan
  4 11191 Jordan Armstrong Lyman
  5 11067 Shayne Alongi Key West
  6 11525 Jordan Walker Providence
  7 10449 Xavier Poole Banneker
  8 10457 Juan Perez Barron Colli
  9 11720 Daniel Sims Starr's Mill
  10 10611 Aaron Wright Cherokee
  11 10675 Justin Lisitano Creekside
  12 10987 Kevin Guzman Hallandale
  13 10877 Klaus Vollmer Freedom (Tam

Heat: 8

  2 10994 Makai Robinson Hallandale
  3 11071 Steven Hobson Key West
  4 11924 Chandler Yap Vanguard (Oc
  5 11496 Joseph Janson P. K. Yonge
  6 11342 Landon Sarmiento Mount Dora
  7 10629 Chris Kieler Clearwater C
  8 11339 Elijah Baxtar Monarch
  9 11344 Sadrick Severe Mount Dora
  10 11115 Ramon Ramos Lake Mary
  11 10433 Kenneth Hernandez Baker (Cape
  12 11523 Austen Omdahl Providence
  13 10760 Juan Acosta Flanagan
  14 11102 Hunter Santiago Lake Highlan

Heat: 9

  1 10405 Hunter Swihart Admiral Farr
  2 11914 Teig Hennessy Vanguard (Oc
  3 10660 Jean Miron Coral Glades
  4 10633 Brennan Robinson Clearwater C
  5 11499 Matt VanArnam P. K. Yonge
  6 10663 Noeha Rose Coral Glades
  7 10705 Matt Youngquist DeLand
  8 11113 Johns Lyons Lake Mary
  9 11658 Robert McKinney St. Augustin
  10 10607 Thomas Brown Cherokee
  11 11143 Jack Clark Lecanto
  12 10403 Adam Burrell Admiral Farr
  13 11144 Connor Dupler Lecanto