HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2014 Bob Hayes Invitational -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License        3/15/2014 - 6:33 PM
      Bob Hayes Invitational Track and Field Meet - 3/15/2014      
                   William M. Raines High School                   
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Wilson, Caitlin           12 Godby                    55.41q  3
  2 Barnett, Sharrika         11 Oak Ridge                57.17q  4
  3 Ellis, Kendall            12 St. Thomas Aquinas       57.19q  2
  4 Caldwell, Janae           10 Spoto                    57.34q  9
  5 Harris, Kristina          11 Spruce Creek             57.89q  6
  6 Wilson, Tamani            10 Maclay                   58.05q  5
  7 Gilbert, Lenneshia        11 Miami Northwestern       58.22q  1
  8 Singletary, Cedrina       11 Paxon                    58.26q  9
  9 Johnson, Kayla            09 Miami Southridge         58.55   1
 10 Baker, Asja               10 Miami Northwestern       58.68   7
 11 Gibson, Terneka           10 Miami Carol City         58.70   6
 12 Bullock, Dominique        12 Miami Southridge         59.01   8
 13 Chambers, Janaya          10 Stanton                  59.08   3
 14 Jones, Alexis              8 Campbell                 59.12   4
 15 Robinson, Jasmine         12 Wharton                  59.92   5
 16 Ashe, Payton                 Gainesville            1:00.14   2
 17 Rosier, Shellby           12 Palm Beach Lakes       1:00.48   3
 18 Martin, Maisha            12 Miramar                1:00.66   9
 19 Street, Kamayah           09 Mays                   1:00.95   6
 20 Crump, Jasmine            12 Godby                  1:01.35   7
 21 Smith, Nailah             11 Rickards               1:01.56   1
 22 Clark, Sharneicia         09 Olympia                1:02.01   7
 23 Simmons, Kaira            10 Rockledge              1:02.11   2
 24 Huff, Briana              11 Lincoln                1:02.25   8
 25 Washington, Brianna       09 Creekside              1:02.65   7
 26 Uruburu, Emily            10 Bartram Trail          1:02.70   9
 27 Jackson, Jamiah              Evans                  1:02.71   4
 28 Booker, Axia              11 Fletcher               1:02.81   2
 29 Mitchell, Rhonecia           Raines                 1:03.05   4
 30 Herring, Ariyan           09 St. Thomas Aquinas     1:03.14   5
 31 Jefferson, Jackiesha      12 Sandalwood             1:03.14   1
 32 Jackson, Trevanda         10 Oak Ridge              1:03.24   4
 33 Blalock, Adele            10 Bishop England         1:03.52   8
 34 Holcomb, Arnea            11 Forrest                1:04.14   6
 35 Thomas, Simone            10 Atlantic Coast H.S.    1:04.30   7
 36 Booker, Delshia           12 Atlantic Coast H.S.    1:04.80   5
 37 Brammann, Montana         10 First Coast            1:04.82   3
 38 MACZUGA, Kayla            11 Freedom (Tampa)        1:04.85   1
 39 Beckwith, Ukeyvia         09 Olympia                1:04.88   9
 40 Sanchez, Samantha         11 Ferguson               1:04.93   7
 41 Feacher, Monie            10 Bluffton               1:05.11   9
 42 Lee, Sarah                12 Wando                  1:05.43   8
 43 Gumbs, Nicole             12 Heritage               1:06.23   2
 44 Mervin, Dynasty           12 Bluffton               1:06.25   9
 45 Milligan, Darcy           11 Lincoln                1:06.36   1
 46 Christian, Latasha        12 Flagler Palm Coast     1:06.41   8
 47 Gillans, DayNeshia        12 Ribault                1:06.60   7
 48 Cleveland, Kiana          10 Clay                   1:06.70   2
 49 Hernandez, Natalie        11 Ferguson               1:08.42   3
 50 Wilkins, Jalia            10 First Coast            1:08.88   4
 51 Hammonds, Shaniya          8 Allendale-Fairfax      1:08.89   9
 52 Hopkins, Amber            11 Miramar                1:09.10   5
 53 Williams, Daejahne        11 Battery Creek          1:09.34   1
 54 Spears, Michelle          10 Liberty County         1:09.58   8
 55 Halliday, Darien          11 Flagler Palm Coast     1:09.92   3
 56 Jones, Sydni              10 Columbia               1:09.96   5
 57 Sellers, Aaniyah          10 Miami Jackson          1:09.98   2
 58 Santiful, Mallori         11 Mays                   1:10.27   5
 59 Jackson, Faith            12 Jones                  1:10.53   6
 60 Richardson, Camielle      12 Banneker               1:10.54   6
 61 Curry, Umante                Raines                 1:11.60   6
 62 Norris, Antonette         12 Banneker               1:12.87   1
 63 Jackson, Toni             10 Ribault                1:14.53   4
 64 Rouse, Alexandria         09 Allendale-Fairfax      1:14.97   5
 -- Williams, Dereka             Gainesville                DNF   3
 -- Sligh, Nicalyah           12 Palm Beach Lakes           DNF   2