HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2014 Bob Hayes Invitational -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License            3/15/2014 - 6:33 PM
        Bob Hayes Invitational Track and Field Meet - 3/15/2014        
                     William M. Raines High School                     
 
Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 St. Thomas Aquinas  'A'                             8:02.93   10   
     1) Statham, Bryce 11               2) Darosa, Gabriel 12          
     3) Barrow, Blair 11                4) Velasquez, Manuel 12        
  2 Olympia  'A'                                        8:08.11    8   
     1) Bandarra, Fabio 11              2) Goyco, Ishmael 11           
     3) Hollis, Kyren 11                4) Lau, Jared 11               
  3 Miami Northwestern  'A'                             8:15.74    6   
     1) Lamb, Cordell 12                2) Green, Jeffery 12           
     3) toomer, tiondre 09              4) Othelot, Chistopher 10      
  4 Liberty  'A'                                        8:19.36    5   
     1) Caceres, Timothy 12             2) Yarde, Ryan 10              
     3) Dawkins, Janavious 12           4) Araiza, Rogelio 11          
  5 Ferguson  'A'                                       8:22.31    4   
     1) Bermudez, Adrian 11             2) Herrera, Julian 12          
     3) Saiki, Santiago 12              4) Rodriguez, Leonardo 10      
  6 Flagler Palm Coast  'A'                             8:25.61    3   
     1) Wynn, Kadeem 10                 2) Pacifico, Justin 10         
     3) Peck, Markell 11                4) Centi, Alex 11              
  7 Spruce Creek  'A'                                   8:31.91    2   
     1) Bernardo, Wyatt 12              2) Jaramillo, Craig 12         
     3) Wofford, Steven 10              4) Greggo, Anthony 12          
  8 Miramar  'A'                                        8:33.20    1   
     1) Campbell, Leroy 10              2) Laurama, Christopher 12     
     3) Chubbs, Marcus 12               4) Moore, Caple 12             
  9 Jones  'A'                                          8:35.88        
     1) Simpkins, Joshua 12             2) Douce, Fred 10              
     3) Tanelus, Lovenson 11            4) Bassy, Stevenson 10         
 10 Evans  'A'                                          8:36.68        
     1) Vanderburg, Kelson 11           2) Hyppolite, Corniel 09       
     3) Green, Ronard 12                4) Pearson, Dahmir 09          
 11 Rockledge  'A'                                      8:40.32        
     1) Davis, Mike 11                  2) Ngo, Joe 12                 
     3) Jones, Robert 12                4) Hartley, Kerry 12           
 12 Gainesville High School  'A'                        8:40.65        
     1) Chalfin-Smith, Eliot            2) Evans, Tariq                
     3) Locascio, Logan                 4) Wilson, Alex                
 13 Rickards  'A'                                       8:54.40        
     1) Grandison, Abraham 11           2) Belk, Justin 12             
     3) Garrison, Evan 10               4) Richardson, Ferman 10       
 14 Mays  'A'                                           8:54.63        
     1) Green, Khalfoni 11              2) Barnes, Antez 09            
     3) Waters, Tiunte 12               4) Smith, Malik 11             
 15 Homestead  'A'                                      9:01.42        
     1) Santil, Jean 12                 2) Louis, Phillip 12           
     3) Reyes, Eduardo 10               4) Smith, Rashad 10            
 16 Atlantic Coast H.S.  'A'                            9:02.29        
     1) Dixon, Ollile 12                2) Prier, Jabri 11             
     3) Deldado, Dion 12                4) Makovich, Zack 12           
 17 Palm Beach Lakes  'A'                               9:05.41        
     1) Charles, William 12             2) Collins, Christian 10       
     3) Brown, Markivous 12             4) Anderson, Duvane 12         
 18 Cypress Bay  'A'                                    9:07.35        
     1) Felici, Justin 11               2) Morin, Thomas 10            
     3) Harper, Cullen 11               4) Werble, Jonathan 11         
 19 Miami Jackson  'A'                                  9:12.40        
     1) Julien, Phillips 11             2) Kilpatrick, Moses 11        
     3) Felix, Scottie 09               4) Forbes, Javares 12          
 20 Allendale-Fairfax  'A'                              9:13.37        
     1) Kirkland, You'shi 12            2) Jenkins, Jusuf 11           
     3) Garvin, Laquinton 12            4) Sparrow, Justice 09         
 21 Liberty County  'A'                                 9:13.95        
     1) Anderson, Demetrius 12          2) Barrett, Khaleed 12         
     3) Waters, Jordan 12               4) Ochoa, Cameron 11           
 22 Godby  'A'                                          9:26.51        
     1) Mitchell, DeMarcus 10           2) Johnson, Dazarian 12        
     3) Godfrey, Emanuel 11             4) Bryant, Marcus 09           
 23 Columbia  'A'                                       9:43.44        
     1) Bass, Cody 11                   2) Perez, Michael 09           
     3) Sellers, Chris 12               4) Pierce, Timothy 10          
 -- Banneker  'A'                                           DNF        
     1) Beacon, Paris 09                2) Forbes, Raekwon 11          
     3) Nelson, Clarke 11               4) Hood, Durrell 11