HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 New Balance Indoor Nationals -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
       2013 New Balance National Indoor - 3/8/2013 to 3/10/2013       
                          New Balance Armory                          
                             New York, NY                             
 
Event 82  Girls 1600 Sprint Medley Emerging Elite
================================================================      
        Meet: M 4:08.13  3/9/2012    Battlefield, Haymarket, VA       
    School                                               Finals       
================================================================      
Section  1                                                            
  1 Hillhouse Tc-Ct  'A'                                4:16.54       
     1) Gabrielle Curtis 16             2) Jaliyah White 15           
     3) Johnnesse Peterson 13           4) Whitney Curtis 14          
         48.94 (48.94)         1:48.04 (59.10)       4:16.55 (2:28.51)
  2 Riverdale Baptist Tc-Md  'A'                        4:16.60       
     1) Bryana Williams 14              2) Taylor Woods 16            
     3) Samaria Ward 16                 4) Zuwena Johnson 13          
         47.54 (47.54)         1:47.04 (59.50)       4:16.60 (2:29.56)
  3 Archbishop Carroll Tc-Pa  'A'                       4:24.03       
     1) Gabriella Miele 15              2) Kerri Mountz 15            
     3) Melissa Dittmer 14              4) Rachel Flynn 13            
         56.84 (56.84)       2:01.54 (1:04.70)       4:24.03 (2:22.49)
  4 St. Dominic Acad Tc-Nj  'A'                         4:25.04       
     1) Jessie Martinez 14              2) Cara Keating 14            
     3) Naima Gustafsson 14             4) Camille Bertholon 16       
         51.84 (51.84)       1:55.34 (1:03.50)       4:25.04 (2:29.70)
  5 Ursuline School Tc-Ny  'A'                          4:32.36       
     1) Erin Federspiel 13              2) Liz Dougherty 14           
     3) Sinead Schenk 13                4) Alexa Dilorio 15           
         50.74 (50.74)       1:56.84 (1:06.10)       4:32.36 (2:35.52)
  6 Oak Ridge Racing-TN  'A'                            4:51.11       
     1) Maddie Self 14                  2) Lauren Smallwood 15        
     3) Mariah Zawisza 13               4) Leah Chance 13             
         55.94 (55.94)       2:01.54 (1:05.60)       4:51.11 (2:49.57)
Section  2                                                            
  1 Germantown Friends Tc-Pa  'A'                       4:13.84       
     1) Taryn Milbourne 15              2) Greta Meyer 15             
     3) Sarah Walker 16                 4) Brigit Andersson 15        
         51.15 (51.15)         1:49.05 (57.90)       4:13.84 (2:24.79)
  2 Sachem Ssc-Ny  'A'                                  4:24.30       
     1) Essence Sterling 13             2) Ashley Mercado 13          
     3) Allyson Figalora 13             4) Laurie Semetsis 13         
         51.55 (51.55)       1:54.45 (1:02.90)       4:24.30 (2:29.85)
  3 Somers Tc-Ny  'A'                                   4:25.31       
     1) Cece Elmore 14                  2) Emily Polvere 14           
     3) Tara Bergstrom 14               4) Jackie Krueger 14          
         49.85 (49.85)       1:52.95 (1:03.10)       4:25.31 (2:32.36)
  4 Nanuet Tc-Ny  'A'                                   4:28.11       
     1) Britany Maragh 15               2) Allison Lyons 13           
     3) Alexis Carey 13                 4) Brooke Madry 15            
         50.05 (50.05)       1:53.75 (1:03.70)       4:28.12 (2:34.37)
  5 Penfield Tc-Ny  'A'                                 4:33.23       
     1) Alex Teglash 16                 2) Nialah Owens 13            
     3) Natalie Hoppe 14                4) Victoria Fahrenholz 16     
         51.55 (51.55)       1:55.85 (1:04.30)       4:33.23 (2:37.38)
Section  3                                                            
  1 Westwood Tc-Nj  'A'                                 4:09.04       
     1) Emma Pranschke 15               2) Alesia Passaro 14          
     3) Alexandra Cimino 13             4) Corinne Myers 14           
         52.16 (52.16)         1:49.26 (57.10)       4:09.04 (2:19.78)
  2 East Fishkill Striders-NY  'A'                      4:20.31       
     1) Gabby Bracchi 13                2) Amanda Giusto 13           
     3) Josely DeLoSantos 13            4) Claire Gomba 15            
         51.96 (51.96)       1:55.76 (1:03.80)       4:20.31 (2:24.55)
  3 Reservoir Tc-Md  'A'                                4:20.70       
     1) Dasia Moore 13                  2) Yaa Danso 14               
     3) Daishea Williams 13             4) Amy Oliver 13              
         51.56 (51.56)       1:52.46 (1:00.90)       4:20.70 (2:28.24)
  4 Greenwich Tc-Ct  'A'                                4:20.81       
     1) Lindsey Noskin 13               2) Treloara Harrisson 16      
     3) Jennifer Goggin 15              4) Kathryn Bernstein 13       
         50.16 (50.16)       1:51.76 (1:01.60)       4:20.81 (2:29.05)
  5 Massapequa Tc-Ny  'A'                               4:21.44       
     1) Amanda Moore 13                 2) Julie Turano 15            
     3) Samantha Strype 15              4) Kara McKenna 14            
         49.46 (49.46)       1:51.06 (1:01.60)       4:21.44 (2:30.38)
  6 Glastonbury Tc-Ct-Girls  'A'                        4:23.53       
     1) Cacie Rosario 14                2) Kristen Dragotta 13        
     3) Katie Connolly 13               4) Anna Orientale 13          
         50.06 (50.06)       1:51.16 (1:01.10)       4:23.53 (2:32.37)
Section  4                                                            
  1 Ridgefield Tc-Ct  'A'                               4:17.91       
     1) Brooklyn MacKenzie 13           2) Amanda Berta 13            
     3) Molly Weeks 13                  4) Hannah Fleming 15          
         51.78 (51.78)       1:52.88 (1:01.10)       4:17.91 (2:25.03)
  2 King Philip Tc-Ma  'A'                              4:21.97       
     1) Christa Wagner 16               2) Ashley Avery 13            
     3) Gianna Bender 15                4) Olivia Weir 15             
         51.98 (51.98)       1:54.88 (1:02.90)       4:21.97 (2:27.09)
  3 Hilton Tc-Ny  'A'                                   4:26.04       
     1) Brust Haley 15                  2) Isabella Slater 18         
     3) Latragna Hannah 15              4) Jenny Coleman 15           
         52.98 (52.98)       1:57.18 (1:04.20)       4:26.04 (2:28.86)
  4 Sweet Home Tc-Ny  'A'                               4:31.59       
     1) Terionna Ware 15                2) Rachel Rpberson 15         
     3) Kaila Frazier 14                4) Kennedy Lewandowski 13     
         50.08 (50.08)       1:56.08 (1:06.00)       4:31.59 (2:35.51)
  5 Waterville Tc-Me  'A'                               4:33.56       
     1) georgia bolduc 13               2) gabbie bridger 14          
     3) sarah shoulta 15                4) lydia roy 15               
         50.38 (50.38)       1:56.68 (1:06.30)       4:33.56 (2:36.88)
  6 Martins Ferry Tc-Oh  'A'                            4:36.40       
     1) Sarah Applegarth 14             2) Talyr Jenkins 14           
     3) Jamie Truchan 15                4) Sunshine Wrenn 13          
         53.38 (53.38)       2:01.28 (1:07.90)       4:36.40 (2:35.12)
Section  5                                                            
  1 Toms River East Tc-Nj  'A'                          4:16.71       
     1) Sam Bombardiere 15              2) Ally Pruchnik 13           
     3) Karina Wolff 14                 4) Alexa Squirini 13          
         52.95 (52.95)       1:55.15 (1:02.20)       4:16.71 (2:21.56)
  2 Benjamin Banneker Tc-Ny  'A'                        4:17.02       
     1) Ronsheica Trotman 13            2) Habibka Sterling 16        
     3) Nzinga Meadows 13               4) Khadejah Harrison 13       
         50.05 (50.05)         1:49.75 (59.70)       4:17.02 (2:27.27)
  3 Hempstead Tc-Ny  'A'                                4:19.57       
     1) Diamond Watts 13                2) Tatyana Gadson 14          
     3) Oneila Denton 14                4) Kay-tiarra Johnson 13      
         48.35 (48.35)       1:48.65 (1:00.30)       4:19.57 (2:30.92)
  4 Bowie Tracksters-MD  'A'                            4:20.61       
     1) Lexus Ramsey 14                 2) Briana Gooding 13          
     3) Janice George 13                4) Charde Barnes 13           
         48.05 (48.05)         1:46.75 (58.70)       4:20.61 (2:33.86)
  5 New Milford Tc-Ct  'A'                              4:23.68       
     1) Kayla Nelson 13                 2) Monica Baxter 16           
     3) Meghan Dietter 14               4) Saige Grazia 15            
         51.45 (51.45)       1:52.65 (1:01.20)       4:23.68 (2:31.03)
  6 West Seneca Blue Ath-NY  'A'                        4:28.05       
     1) Natalie Barrea 13               2) Abigail Jankowski 14       
     3) Kathleen Zimmer 13              4) Megan Weinreber 13         
         51.45 (51.45)       1:53.35 (1:01.90)       4:28.05 (2:34.70)
Section  6                                                            
  1 Millville Tc-Nj  'A'                                4:14.90       
     1) Valerie Thaler 14               2) Lamera Rhett 14            
     3) Rachell Armstead 16             4) Victoria Thaler 14         
         50.21 (50.21)         1:49.81 (59.60)       4:14.90 (2:25.09)
  2 Sacred Heart Acad Tc-Ny  'A'                        4:19.12       
     1) Erin Hegarty 14                 2) Antonella Cotilletta 14    
     3) Mary Kate Kenny 15              4) Rosalie Caracciolo 13      
         52.21 (52.21)         1:51.61 (59.40)       4:19.12 (2:27.51)
  3 Union Catholic Tc-Nj  'A'                           4:19.91       
     1) Imani Beauliere 14              2) Janelle Gibbs 15           
     3) Jordan Coverson 15              4) Asia Johnson 16            
         50.01 (50.01)         1:48.61 (58.60)       4:19.91 (2:31.30)
  4 Acton Boxborough Tc-Ma  'A'                         4:20.27       
     1) Kristi Leslie 13                2) Brianna Faubert 14         
     3) Maya Jarostchuk 13              4) Elizabeth Brew 13          
         51.31 (51.31)         1:49.01 (57.70)       4:20.27 (2:31.26)
  5 Jefferson Township Tc-Nj  'A'                       4:27.62       
     1) Lindsay Brown 14                2) Danielle Beniulis 14       
     3) Katie Hatler 13                 4) Hannah Scherlacher 13      
         49.11 (49.11)       1:54.11 (1:05.00)       4:27.62 (2:33.51)
  6 Snyder Tc-Nj  'A'                                   4:38.56       
     1) Jade Whyatt 13                  2) Brenna Bethea 14           
     3) Christa Capers 14               4) Kali Kendall 13            
         54.21 (54.21)       2:14.71 (1:20.50)       4:38.56 (2:23.85)
Section  7                                                            
  1 Curtis Tc-Ny-Girls  'A'                             4:12.33       
     1) Brigett Pewu                    2) Brianna May Elliott        
     3) J'Renda Rivera                  4) Corrine Birchard           
         48.81 (48.81)       1:49.81 (1:01.00)       4:12.34 (2:22.53)
  2 Mount de Sales Acad Tc-Md  'A'                      4:14.78       
     1) Julianna Shearer 13             2) Kayla Hamilton 16          
     3) Cecilia Craig 16                4) Jessica Harris 14          
         52.11 (52.11)       1:56.91 (1:04.80)       4:14.78 (2:17.87)
  3 Staples Tc-Ct-Girls  'A'                            4:16.40       
     1) Olivia Wiener 15                2) Kelly Harris 13            
     3) Emily Troelstra 13              4) Tyler Scanlin 14           
         50.11 (50.11)       1:52.21 (1:02.10)       4:16.40 (2:24.19)
  4 Holy Trinity Tc-Ny  'A'                             4:16.92       
     1) Aisling Fitzgerald 16           2) Rachel Luebke 14           
     3) Marianne Bartolotta 14          4) Caroline Brown 13          
         52.71 (52.71)       1:57.61 (1:04.90)       4:16.92 (2:19.31)
  5 Kindersport-TN  'A'                                 4:19.42       
     1) Rachel Jantzi 15                2) Madelaine Bayless 16       
     3) Madison Riddle 14               4) Rose Lobelson 15           
         50.91 (50.91)       1:50.91 (1:00.00)       4:19.42 (2:28.51)
  6 Hopkinton Tc-Ma  'A'                                4:21.39       
     1) Julie Younis 13                 2) Jessica Scott 14           
     3) Jordyn Labriola 13              4) Melissa Lodge 14           
         51.51 (51.51)       1:53.81 (1:02.30)       4:21.39 (2:27.58)
===================================================================   
        Meet: M 4:08.13  3/9/2012    Battlefield, Haymarket, VA       
    School                                               Finals  H#   
===================================================================   
Finals                                                                
  1 Westwood Tc-Nj  'A'                                 4:09.04   3   
     1) Emma Pranschke 15               2) Alesia Passaro 14          
     3) Alexandra Cimino 13             4) Corinne Myers 14           
         52.16 (52.16)         1:49.26 (57.10)       4:09.04 (2:19.78)
  2 Curtis Tc-Ny-Girls  'A'                             4:12.33   7   
     1) Brigett Pewu                    2) Brianna May Elliott        
     3) J'Renda Rivera                  4) Corrine Birchard           
         48.81 (48.81)       1:49.81 (1:01.00)       4:12.34 (2:22.53)
  3 Germantown Friends Tc-Pa  'A'                       4:13.84   2   
     1) Taryn Milbourne 15              2) Greta Meyer 15             
     3) Sarah Walker 16                 4) Brigit Andersson 15        
         51.15 (51.15)         1:49.05 (57.90)       4:13.84 (2:24.79)
  4 Mount de Sales Acad Tc-Md  'A'                      4:14.78   7   
     1) Julianna Shearer 13             2) Kayla Hamilton 16          
     3) Cecilia Craig 16                4) Jessica Harris 14          
         52.11 (52.11)       1:56.91 (1:04.80)       4:14.78 (2:17.87)
  5 Millville Tc-Nj  'A'                                4:14.90   6   
     1) Valerie Thaler 14               2) Lamera Rhett 14            
     3) Rachell Armstead 16             4) Victoria Thaler 14         
         50.21 (50.21)         1:49.81 (59.60)       4:14.90 (2:25.09)
  6 Staples Tc-Ct-Girls  'A'                            4:16.40   7   
     1) Olivia Wiener 15                2) Kelly Harris 13            
     3) Emily Troelstra 13              4) Tyler Scanlin 14           
         50.11 (50.11)       1:52.21 (1:02.10)       4:16.40 (2:24.19)
  7 Hillhouse Tc-Ct  'A'                                4:16.54   1   
     1) Gabrielle Curtis 16             2) Jaliyah White 15           
     3) Johnnesse Peterson 13           4) Whitney Curtis 14          
         48.94 (48.94)         1:48.04 (59.10)       4:16.55 (2:28.51)
  8 Riverdale Baptist Tc-Md  'A'                        4:16.60   1   
     1) Bryana Williams 14              2) Taylor Woods 16            
     3) Samaria Ward 16                 4) Zuwena Johnson 13          
         47.54 (47.54)         1:47.04 (59.50)       4:16.60 (2:29.56)
  9 Toms River East Tc-Nj  'A'                          4:16.71   5   
     1) Sam Bombardiere 15              2) Ally Pruchnik 13           
     3) Karina Wolff 14                 4) Alexa Squirini 13          
         52.95 (52.95)       1:55.15 (1:02.20)       4:16.71 (2:21.56)
 10 Holy Trinity Tc-Ny  'A'                             4:16.92   7   
     1) Aisling Fitzgerald 16           2) Rachel Luebke 14           
     3) Marianne Bartolotta 14          4) Caroline Brown 13          
         52.71 (52.71)       1:57.61 (1:04.90)       4:16.92 (2:19.31)
 11 Benjamin Banneker Tc-Ny  'A'                        4:17.02   5   
     1) Ronsheica Trotman 13            2) Habibka Sterling 16        
     3) Nzinga Meadows 13               4) Khadejah Harrison 13       
         50.05 (50.05)         1:49.75 (59.70)       4:17.02 (2:27.27)
 12 Ridgefield Tc-Ct  'A'                               4:17.91   4   
     1) Brooklyn MacKenzie 13           2) Amanda Berta 13            
     3) Molly Weeks 13                  4) Hannah Fleming 15          
         51.78 (51.78)       1:52.88 (1:01.10)       4:17.91 (2:25.03)
 13 Sacred Heart Acad Tc-Ny  'A'                        4:19.12   6   
     1) Erin Hegarty 14                 2) Antonella Cotilletta 14    
     3) Mary Kate Kenny 15              4) Rosalie Caracciolo 13      
         52.21 (52.21)         1:51.61 (59.40)       4:19.12 (2:27.51)
 14 Kindersport-TN  'A'                                 4:19.42   7   
     1) Rachel Jantzi 15                2) Madelaine Bayless 16       
     3) Madison Riddle 14               4) Rose Lobelson 15           
         50.91 (50.91)       1:50.91 (1:00.00)       4:19.42 (2:28.51)
 15 Hempstead Tc-Ny  'A'                                4:19.57   5   
     1) Diamond Watts 13                2) Tatyana Gadson 14          
     3) Oneila Denton 14                4) Kay-tiarra Johnson 13      
         48.35 (48.35)       1:48.65 (1:00.30)       4:19.57 (2:30.92)
 16 Union Catholic Tc-Nj  'A'                           4:19.91   6   
     1) Imani Beauliere 14              2) Janelle Gibbs 15           
     3) Jordan Coverson 15              4) Asia Johnson 16            
         50.01 (50.01)         1:48.61 (58.60)       4:19.91 (2:31.30)
 17 Acton Boxborough Tc-Ma  'A'                         4:20.27   6   
     1) Kristi Leslie 13                2) Brianna Faubert 14         
     3) Maya Jarostchuk 13              4) Elizabeth Brew 13          
         51.31 (51.31)         1:49.01 (57.70)       4:20.27 (2:31.26)
 18 East Fishkill Striders-NY  'A'                      4:20.31   3   
     1) Gabby Bracchi 13                2) Amanda Giusto 13           
     3) Josely DeLoSantos 13            4) Claire Gomba 15            
         51.96 (51.96)       1:55.76 (1:03.80)       4:20.31 (2:24.55)
 19 Bowie Tracksters-MD  'A'                            4:20.61   5   
     1) Lexus Ramsey 14                 2) Briana Gooding 13          
     3) Janice George 13                4) Charde Barnes 13           
         48.05 (48.05)         1:46.75 (58.70)       4:20.61 (2:33.86)
 20 Reservoir Tc-Md  'A'                                4:20.70   3   
     1) Dasia Moore 13                  2) Yaa Danso 14               
     3) Daishea Williams 13             4) Amy Oliver 13              
         51.56 (51.56)       1:52.46 (1:00.90)       4:20.70 (2:28.24)
 21 Greenwich Tc-Ct  'A'                                4:20.81   3   
     1) Lindsey Noskin 13               2) Treloara Harrisson 16      
     3) Jennifer Goggin 15              4) Kathryn Bernstein 13       
         50.16 (50.16)       1:51.76 (1:01.60)       4:20.81 (2:29.05)
 22 Hopkinton Tc-Ma  'A'                                4:21.39   7   
     1) Julie Younis 13                 2) Jessica Scott 14           
     3) Jordyn Labriola 13              4) Melissa Lodge 14           
         51.51 (51.51)       1:53.81 (1:02.30)       4:21.39 (2:27.58)
 23 Massapequa Tc-Ny  'A'                               4:21.44   3   
     1) Amanda Moore 13                 2) Julie Turano 15            
     3) Samantha Strype 15              4) Kara McKenna 14            
         49.46 (49.46)       1:51.06 (1:01.60)       4:21.44 (2:30.38)
 24 King Philip Tc-Ma  'A'                              4:21.97   4   
     1) Christa Wagner 16               2) Ashley Avery 13            
     3) Gianna Bender 15                4) Olivia Weir 15             
         51.98 (51.98)       1:54.88 (1:02.90)       4:21.97 (2:27.09)
 25 Glastonbury Tc-Ct-Girls  'A'                        4:23.53   3   
     1) Cacie Rosario 14                2) Kristen Dragotta 13        
     3) Katie Connolly 13               4) Anna Orientale 13          
         50.06 (50.06)       1:51.16 (1:01.10)       4:23.53 (2:32.37)
 26 New Milford Tc-Ct  'A'                              4:23.68   5   
     1) Kayla Nelson 13                 2) Monica Baxter 16           
     3) Meghan Dietter 14               4) Saige Grazia 15            
         51.45 (51.45)       1:52.65 (1:01.20)       4:23.68 (2:31.03)
 27 Archbishop Carroll Tc-Pa  'A'                       4:24.03   1   
     1) Gabriella Miele 15              2) Kerri Mountz 15            
     3) Melissa Dittmer 14              4) Rachel Flynn 13            
         56.84 (56.84)       2:01.54 (1:04.70)       4:24.03 (2:22.49)
 28 Sachem Ssc-Ny  'A'                                  4:24.30   2   
     1) Essence Sterling 13             2) Ashley Mercado 13          
     3) Allyson Figalora 13             4) Laurie Semetsis 13         
         51.55 (51.55)       1:54.45 (1:02.90)       4:24.30 (2:29.85)
 29 St. Dominic Acad Tc-Nj  'A'                         4:25.04   1   
     1) Jessie Martinez 14              2) Cara Keating 14            
     3) Naima Gustafsson 14             4) Camille Bertholon 16       
         51.84 (51.84)       1:55.34 (1:03.50)       4:25.04 (2:29.70)
 30 Somers Tc-Ny  'A'                                   4:25.31   2   
     1) Cece Elmore 14                  2) Emily Polvere 14           
     3) Tara Bergstrom 14               4) Jackie Krueger 14          
         49.85 (49.85)       1:52.95 (1:03.10)       4:25.31 (2:32.36)
 31 Hilton Tc-Ny  'A'                                   4:26.04   4   
     1) Brust Haley 15                  2) Isabella Slater 18         
     3) Latragna Hannah 15              4) Jenny Coleman 15           
         52.98 (52.98)       1:57.18 (1:04.20)       4:26.04 (2:28.86)
 32 Jefferson Township Tc-Nj  'A'                       4:27.62   6   
     1) Lindsay Brown 14                2) Danielle Beniulis 14       
     3) Katie Hatler 13                 4) Hannah Scherlacher 13      
         49.11 (49.11)       1:54.11 (1:05.00)       4:27.62 (2:33.51)
 33 West Seneca Blue Ath-NY  'A'                        4:28.05   5   
     1) Natalie Barrea 13               2) Abigail Jankowski 14       
     3) Kathleen Zimmer 13              4) Megan Weinreber 13         
         51.45 (51.45)       1:53.35 (1:01.90)       4:28.05 (2:34.70)
 34 Nanuet Tc-Ny  'A'                                   4:28.11   2   
     1) Britany Maragh 15               2) Allison Lyons 13           
     3) Alexis Carey 13                 4) Brooke Madry 15            
         50.05 (50.05)       1:53.75 (1:03.70)       4:28.12 (2:34.37)
 35 Sweet Home Tc-Ny  'A'                               4:31.59   4   
     1) Terionna Ware 15                2) Rachel Rpberson 15         
     3) Kaila Frazier 14                4) Kennedy Lewandowski 13     
         50.08 (50.08)       1:56.08 (1:06.00)       4:31.59 (2:35.51)
 36 Ursuline School Tc-Ny  'A'                          4:32.36   1   
     1) Erin Federspiel 13              2) Liz Dougherty 14           
     3) Sinead Schenk 13                4) Alexa Dilorio 15           
         50.74 (50.74)       1:56.84 (1:06.10)       4:32.36 (2:35.52)
 37 Penfield Tc-Ny  'A'                                 4:33.23   2   
     1) Alex Teglash 16                 2) Nialah Owens 13            
     3) Natalie Hoppe 14                4) Victoria Fahrenholz 16     
         51.55 (51.55)       1:55.85 (1:04.30)       4:33.23 (2:37.38)
 38 Waterville Tc-Me  'A'                               4:33.56   4   
     1) georgia bolduc 13               2) gabbie bridger 14          
     3) sarah shoulta 15                4) lydia roy 15               
         50.38 (50.38)       1:56.68 (1:06.30)       4:33.56 (2:36.88)
 39 Martins Ferry Tc-Oh  'A'                            4:36.40   4   
     1) Sarah Applegarth 14             2) Talyr Jenkins 14           
     3) Jamie Truchan 15                4) Sunshine Wrenn 13          
         53.38 (53.38)       2:01.28 (1:07.90)       4:36.40 (2:35.12)
 40 Snyder Tc-Nj  'A'                                   4:38.56   6   
     1) Jade Whyatt 13                  2) Brenna Bethea 14           
     3) Christa Capers 14               4) Kali Kendall 13            
         54.21 (54.21)       2:14.71 (1:20.50)       4:38.56 (2:23.85)
 41 Oak Ridge Racing-TN  'A'                            4:51.11   1   
     1) Maddie Self 14                  2) Lauren Smallwood 15        
     3) Mariah Zawisza 13               4) Leah Chance 13             
         55.94 (55.94)       2:01.54 (1:05.60)       4:51.11 (2:49.57)