HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 New Balance Indoor Nationals -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
     2013 New Balance National Indoor - 3/8/2013 to 3/10/2013      
                        New Balance Armory                         
                           New York, NY                            
 
Event 52  Girls 1 Mile Run Freshman
================================================================   
        Meet: M 4:49.37  3/15/2008   Chelsey Sveinsson, Greenhil   
    Freshman: F 4:40.10  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CA       
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Olivia Sargent            16 Una-Pa-Yardl           5:07.55    
   4:47.355 (4:47.355)                                             
  2 Anna Flynn                16 Ursuline Sch           5:16.53    
   4:56.747 (4:56.747)                                             
  3 Charlotte Stevens         16 Mamaroneck T           5:19.70    
   4:58.268 (4:58.268)                                             
  4 Meghan Curtin             16 Wayland-Coho           5:21.03    
   4:58.792 (4:58.792)                                             
  5 Logan Morris              16 Una-Sc-Inman-Morris    5:22.56    
   5:02.943 (5:02.943)                                             
  6 Cassandra Harasts         16 Mtc Rebels-NJ          5:22.79    
   5:03.203 (5:03.203)                                             
  7 Brittney Hansen           16 Bowling Grn            5:23.61    
   5:03.584 (5:03.584)                                             
  8 Camille Bertholon         16 St. Dominic            5:23.86    
   5:03.148 (5:03.148)                                             
  9 Michelle Golowko          16 Montville To           5:25.70    
   5:04.393 (5:04.393)                                             
 10 Rachel Boyce              16 Ocean Lakes Tc-Va      5:26.06    
   5:04.571 (5:04.571)                                             
 11 Kaitlyn Ohrtman           16 Shoreham-Wad           5:26.43    
   5:05.725 (5:05.725)                                             
 12 Lashae Bowens             16 Motor City Tc-Mi       5:32.54    
   5:10.151 (5:10.151)                                             
 13 Zanna Sullivan            16 Whatcom Tess           5:32.83    
   5:11.863 (5:11.863)                                             
 14 Morgan Nerud              16 North Shore Rc-Ny      5:35.42    
   5:12.180 (5:12.180)                                             
 15 Victoria Fahrenholz       16 Penfield Tc-Ny         5:39.13    
   5:17.109 (5:17.109)                                             
Section  2                                                         
  1 Lara Bedard               16 St. Laurent            5:02.08    
   4:42.912 (4:42.912)                                             
  2 Lauren Chapey             16 Mamaroneck T           5:04.39    
   4:45.929 (4:45.929)                                             
  3 Grace Dwyer               16 Una-Nj-Merce           5:04.96    
   4:45.756 (4:45.756)                                             
  4 Abby Wheeler              16 Elmira Tc-Ny           5:04.97    
   4:45.918 (4:45.918)                                             
  5 Lauren Gruber             16 Syosset Tc-Ny-Girls    5:05.04    
   4:46.621 (4:46.621)                                             
  6 Kialeigh Marston          16 Bonny Eagle Tc-Me      5:05.48    
   4:45.376 (4:45.376)                                             
  7 Rebecca Grusby            16 Newton Centr           5:08.83    
   4:46.386 (4:46.386)                                             
  8 Call Emma                 16 Richmond T&F           5:12.42    
   4:51.124 (4:51.124)                                             
  9 Natalie Marra             16 East Syracus           5:18.21    
   4:56.266 (4:56.266)                                             
 10 Julia Guerra              16 Una-Nj-Oakla           5:19.29    
   4:57.439 (4:57.439)                                             
 11 Kailey Schuyler           16 Una-Tn-Sprin           5:19.86    
   4:58.201 (4:58.201)                                             
 12 Alex DeCicco              16 Eastport So            5:20.93    
   4:59.028 (4:59.028)                                             
 13 Stephanie Bazan           16 North Shore Rc-Ny      5:23.34    
   5:01.750 (5:01.750)                                             
 14 Megan Sedita              16 Penfield Tc-Ny         5:29.28    
   5:07.265 (5:07.265)                                             
===================================================================
        Meet: M 4:49.37  3/15/2008   Chelsey Sveinsson, Greenhills,
    Freshman: F 4:40.10  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CA       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Lara Bedard               16 St. Laurent            5:02.08   2
   4:42.912 (4:42.912)                                             
  2 Lauren Chapey             16 Mamaroneck T           5:04.39   2
   4:45.929 (4:45.929)                                             
  3 Grace Dwyer               16 Una-Nj-Merce           5:04.96   2
   4:45.756 (4:45.756)                                             
  4 Abby Wheeler              16 Elmira Tc-Ny           5:04.97   2
   4:45.918 (4:45.918)                                             
  5 Lauren Gruber             16 Syosset Tc-Ny-Girls    5:05.04   2
   4:46.621 (4:46.621)                                             
  6 Kialeigh Marston          16 Bonny Eagle Tc-Me      5:05.48   2
   4:45.376 (4:45.376)                                             
  7 Olivia Sargent            16 Una-Pa-Yardl           5:07.55   1
   4:47.355 (4:47.355)                                             
  8 Rebecca Grusby            16 Newton Centr           5:08.83   2
   4:46.386 (4:46.386)                                             
  9 Call Emma                 16 Richmond T&F           5:12.42   2
   4:51.124 (4:51.124)                                             
 10 Anna Flynn                16 Ursuline Sch           5:16.53   1
   4:56.747 (4:56.747)                                             
 11 Natalie Marra             16 East Syracus           5:18.21   2
   4:56.266 (4:56.266)                                             
 12 Julia Guerra              16 Una-Nj-Oakla           5:19.29   2
   4:57.439 (4:57.439)                                             
 13 Charlotte Stevens         16 Mamaroneck T           5:19.70   1
   4:58.268 (4:58.268)                                             
 14 Kailey Schuyler           16 Una-Tn-Sprin           5:19.86   2
   4:58.201 (4:58.201)                                             
 15 Alex DeCicco              16 Eastport So            5:20.93   2
   4:59.028 (4:59.028)                                             
 16 Meghan Curtin             16 Wayland-Coho           5:21.03   1
   4:58.792 (4:58.792)                                             
 17 Logan Morris              16 Una-Sc-Inman-Morris    5:22.56   1
   5:02.943 (5:02.943)                                             
 18 Cassandra Harasts         16 Mtc Rebels-NJ          5:22.79   1
   5:03.203 (5:03.203)                                             
 19 Stephanie Bazan           16 North Shore Rc-Ny      5:23.34   2
   5:01.750 (5:01.750)                                             
 20 Brittney Hansen           16 Bowling Grn            5:23.61   1
   5:03.584 (5:03.584)                                             
 21 Camille Bertholon         16 St. Dominic            5:23.86   1
   5:03.148 (5:03.148)                                             
 22 Michelle Golowko          16 Montville To           5:25.70   1
   5:04.393 (5:04.393)                                             
 23 Rachel Boyce              16 Ocean Lakes Tc-Va      5:26.06   1
   5:04.571 (5:04.571)                                             
 24 Kaitlyn Ohrtman           16 Shoreham-Wad           5:26.43   1
   5:05.725 (5:05.725)                                             
 25 Megan Sedita              16 Penfield Tc-Ny         5:29.28   2
   5:07.265 (5:07.265)                                             
 26 Lashae Bowens             16 Motor City Tc-Mi       5:32.54   1
   5:10.151 (5:10.151)                                             
 27 Zanna Sullivan            16 Whatcom Tess           5:32.83   1
   5:11.863 (5:11.863)                                             
 28 Morgan Nerud              16 North Shore Rc-Ny      5:35.42   1
   5:12.180 (5:12.180)                                             
 29 Victoria Fahrenholz       16 Penfield Tc-Ny         5:39.13   1
   5:17.109 (5:17.109)