HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Kansas Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License           4/20/2013 - 6:08 PM
                KANSAS RELAYS - 4/17/2013 to 4/20/2013                
                  MEMORIAL STADIUM, LAWRENCE KANSAS                   
 
Event 86  Boys 4x880 Yard Relay High School
===================================================================   
    School                                               Finals  H#   
===================================================================   
Finals                                                                
  1 Monroe  'A'                                         8:02.05   2   
     1) Christiansen, Steve             2) Hirsbrunner, Jake          
     3) Barenklau, Alex                 4) Moehn, Ethan               
     2:03.27 (2:03.27)       4:03.17 (1:59.90)       6:04.87 (2:01.70)
     8:02.05 (1:57.18)                                                
  2 Blue Springs  'A'                                   8:05.83   2   
     1) Barnett, James                  2) Mugeche, Stephen           
     3) Belete, Simon                   4) Leavell, Eli               
     2:01.37 (2:01.37)       4:01.57 (2:00.20)       6:02.37 (2:00.80)
     8:05.83 (2:03.46)                                                
  3 Fox  'A'                                            8:07.80   2   
     1) Skosky, Tommy                   2) Lopez, Larry               
     3) Hindes, Keenen                  4) Quick, Cyle                
     2:03.17 (2:03.17)       4:01.67 (1:58.50)       6:09.37 (2:07.70)
     8:07.80 (1:58.43)                                                
  4 Park Hill  'A'                                      8:08.67   2   
     1) Riley, Branden                  2) Pudenz, Kyle               
     3) Utt, Kainen                     4) Winebrenner, Cain          
     2:06.67 (2:06.67)       4:04.67 (1:58.00)       6:10.47 (2:05.80)
     8:08.67 (1:58.20)                                                
  5 Topeka-Seaman  'A'                                  8:10.21   2   
     1) Bryan, Matt                     2) Kramer, Daniel             
     3) Figgs, John                     4) Scheck, Cody               
     2:01.37 (2:01.37)       4:05.57 (2:04.20)       6:10.17 (2:04.60)
     8:10.21 (2:00.04)                                                
  6 Shawnee Mission North  'A'                          8:13.06   2   
     1) Raines, Jonathan                2) White, Nick                
     3) Young, Garrett                  4) Davis, Omar                
     2:00.87 (2:00.87)       4:04.27 (2:03.40)       6:07.77 (2:03.50)
     8:13.07 (2:05.30)                                                
  7 Kearney  'A'                                        8:16.99   2   
     1) Wirth, Cody                     2) Krier, Connor              
     3) Compton, Trysten                4) Berg, Casey                
     2:00.07 (2:00.07)       4:05.67 (2:05.60)       6:11.57 (2:05.90)
     8:16.99 (2:05.42)                                                
  8 Fort Zumwalt West  'A'                              8:19.94   2   
     1) Howe, Ryan                      2) Rogers, Eric               
     3) Percy, Tyler                    4) Bradford, Connor           
     2:06.47 (2:06.47)       4:17.07 (2:10.60)       6:15.87 (1:58.80)
     8:19.94 (2:04.07)                                                
  9 Notre Dame (Cape Girardeau)  'A'                    8:21.48   1   
     1) Bruenderman, Carson             2) Ross, Cole                 
     3) Barber, Jordan                  4) Ziegler, Devin             
     2:04.10 (2:04.10)       4:08.03 (2:03.93)       6:15.10 (2:07.07)
     8:21.05 (2:05.95)                                                
 10 Belvidere North  'A'                                8:22.00   2   
     1) Menard, Paxson                  2) Yunk, Tyler                
     3) Yunk, Eryk                      4) Howe, Jacob                
     2:07.77 (2:07.77)       4:07.27 (1:59.50)       6:13.87 (2:06.60)
     8:22.00 (2:08.13)                                                
 11 Smith-Cotton  'A'                                   8:23.61   2   
     1) Ritzert, Brady                  2) Rosendale, Luke            
     3) Gilliam, Taylor                 4) Lamb, Jacob                
     2:04.77 (2:04.77)       4:11.17 (2:06.40)       6:19.17 (2:08.00)
     8:23.61 (2:04.44)                                                
 12 Kearney  'A'                                        8:23.88   1   
     1) Stephens, Aaron                 2) Goin, Jason                
     3) Allen, Connor                   4) Oxandale, Sam              
     2:03.07 (2:03.07)       4:10.02 (2:06.95)       6:18.06 (2:08.04)
     8:23.09 (2:05.03)                                                
 13 Shawnee Mission East  'A'                           8:24.36   1   
     1) Kaskie, Mitch                   2) Moore, Will                
     3) Bahr, Joe                       4) Olander, Carter            
     2:06.08 (2:06.08)       4:16.01 (2:09.93)       6:24.05 (2:08.04)
     8:24.04 (1:59.99)                                                
 14 Omaha Creighton Prep  'A'                           8:24.79   2   
     1) Wingerter, James                2) Doran, Thomas              
     3) Kanger, Blake                   4) Eckert, John               
     2:05.87 (2:05.87)       4:11.57 (2:05.70)       6:19.57 (2:08.00)
     8:24.79 (2:05.22)                                                
 15 Olathe-North  'A'                                   8:25.35   2   
     1) Moore, Easton                   2) Rivera, Jorge              
     3) Wickeron, Nathan                4) Finestead, Alex            
     2:06.47 (2:06.47)       4:14.47 (2:08.00)       6:22.37 (2:07.90)
     8:25.35 (2:02.98)                                                
 16 Lawrence-Free State  'A'                            8:26.41   2   
     1) Skwarlo, Sam                    2) Liston, Ryan               
     3) Smith, Evan                     4) Skwarlo, Stan              
     2:06.97 (2:06.97)       4:15.87 (2:08.90)       6:25.97 (2:10.10)
     8:26.41 (2:00.44)                                                
 17 Liberty  'A'                                        8:26.77   2   
     1) Stansbury, Jake                 2) Hannah, Tim                
     3) Gabrielson, Kyle                4) Carr, Connor               
     2:04.57 (2:04.57)       4:14.17 (2:09.60)       6:19.67 (2:05.50)
     8:26.77 (2:07.10)                                                
 18 Mill Valley  'A'                                    8:27.05   2   
     1) Loevenstein, Kurt               2) Gillespie, Teddy           
     3) Nelson, Drew                    4) Meeks, C.J.                
     2:06.57 (2:06.57)       4:14.97 (2:08.40)       6:22.37 (2:07.40)
     8:27.05 (2:04.68)                                                
 19 Shawnee Mission West  'A'                           8:27.31   2   
     1) Cooney, Ryan                    2) Kelly, Mitchell            
     3) Tekeste, Simon                  4) Wilson, Garrett            
     2:05.17 (2:05.17)       4:09.67 (2:04.50)       6:19.17 (2:09.50)
     8:27.32 (2:08.15)                                                
 20 Op-St. Thomas Aquinas  'A'                          8:29.58   2   
     1) Zack, Bryan                     2) Ernst, Chris               
     3) Oderman, Karter                 4) Allen, Jack                
     2:06.97 (2:06.97)       4:13.27 (2:06.30)       6:24.37 (2:11.10)
     8:29.58 (2:05.21)                                                
 21 Carthage  'A'                                       8:30.78   1   
     1) Blount, Hunter                  2) Hensley, Carter            
     3) Lindsey, Brandon                4) Southwick, Ben             
     2:08.08 (2:08.08)       4:21.01 (2:12.93)       6:29.07 (2:08.06)
     8:30.08 (2:01.01)                                                
 22 Great Bend  'A'                                     8:32.56   1   
     1) Chavez, Chon                    2) Lara, Richard              
     3) Heeke, Ky                       4) Stiner, Kole               
     2:05.09 (2:05.09)       4:18.08 (2:12.99)       6:30.10 (2:12.02)
     8:32.06 (2:01.96)                                                
 23 Blair  'A'                                          8:33.16   1   
     1) Krueger, Kole                   2) Dunn, Tanner               
     3) Rogers, Dylan                   4) McKinnis, Aaron            
     2:06.05 (2:06.05)       4:13.10 (2:07.05)       6:18.08 (2:04.98)
     8:33.02 (2:14.94)                                                
 24 Lamar  'A'                                          8:33.93   1   
     1) Garfield, Josh                  2) Ray, Zachary               
     3) Compton, Landon                 4) Buckner, Drew              
     2:14.01 (2:14.01)       4:20.03 (2:06.02)       6:29.06 (2:09.03)
     8:33.10 (2:04.04)                                                
 25 DeSoto  'A'                                         8:35.16   1   
     1) Murillo, Luis                   2) Schneiders, Jacob          
     3) Mechler, Nick                   4) Ollendick, Chad            
     2:10.03 (2:10.03)       4:18.02 (2:07.99)       6:28.10 (2:10.08)
     8:35.02 (2:06.92)                                                
 26 Har-Ber  'A'                                        8:39.22   1   
     1) Camp, Cameron                   2) Hines, Dallas              
     3) Antony, Noah                    4) Sandoval, Chris            
     2:10.03 (2:10.03)       4:21.05 (2:11.02)       6:29.06 (2:08.01)
     8:39.03 (2:09.97)                                                
 27 Topeka-West  'A'                                    8:41.49   1   
     1) Elgin, Brock                    2) Lynch, Zach                
     3) Lindquist, Noah                 4) Immenschuh, Connor         
     2:10.09 (2:10.09)       4:23.03 (2:12.94)       6:38.10 (2:15.07)
     8:41.05 (2:02.95)                                                
 28 Raytown  'A'                                        8:41.66   1   
     1)                                 2) Mayfield, Isaiah           
     3) Berry, Cody                     4) Penrod, Zach               
     2:15.04 (2:15.04)       4:27.08 (2:12.04)       6:41.09 (2:14.01)
     8:41.07 (1:59.98)                                                
 29 Olathe-Northwest  'A'                               8:42.07   1   
     1) Jaen-Maisonet, Gaspar           2) Holloway, Evan             
     3) Sedlecek, Brogan                4) O'Brien, Jack              
     2:09.09 (2:09.09)       4:19.06 (2:09.97)       6:26.03 (2:06.97)
     8:42.01 (2:15.98)                                                
 30 Hazelwood West  'A'                                 8:42.88   1   
     1) Brown, Brandon                  2) Jackson, David             
     3) Conley, Steven                  4) Staebell, Travis           
     2:11.02 (2:11.02)       4:23.04 (2:12.02)       6:35.05 (2:12.01)
     8:42.09 (2:07.04)                                                
 31 Blue Springs South  'A'                             8:44.96   1   
     1) Layton, Tyler                   2) Cole, Trevon               
     3) Cady, Griff                     4) Robinson, Lake             
     2:10.09 (2:10.09)       4:22.06 (2:11.97)       6:33.10 (2:11.04)
     8:44.10 (2:11.00)                                                
 32 Fossil Ridge  'A'                                   8:45.99   2   
     1) Boneberger, Aaron               2) Nostrand, Parker           
     3) Blank, Nate                     4) Leonard, Elliott           
     2:07.17 (2:07.17)       4:19.57 (2:12.40)       6:25.27 (2:05.70)
     8:45.99 (2:20.72)                                                
 33 Bonner Springs  'A'                                 8:48.47   1   
     1) Schuler, Austin                 2) Kimbrough, T J             
     3) Ballou-Lingstadt, Riley         4) Moore, Brandan             
     2:14.10 (2:14.10)       4:24.05 (2:09.95)       6:32.03 (2:07.98)
     8:48.05 (2:16.02)                                                
 34 Baldwin  'A'                                        8:54.95   2   
     1) Hartzell, Ethan                 2) Pierce, Joe                
     3) Halford, Joel                   4) Helm, Dakota               
     2:11.37 (2:11.37)       4:25.67 (2:14.30)       6:43.67 (2:18.00)
     8:54.95 (2:11.28)                                                
 35 Osawatomie  'A'                                     8:56.13   1   
     1) Hollman, DJ                     2) Soucie, Morgan             
     3) Maimer, Grant                   4) Kueser, Doug               
     2:17.08 (2:17.08)       4:41.05 (2:23.97)       6:52.03 (2:10.98)
     8:56.02 (2:03.99)                                                
 36 Basehor-Linwood  'A'                                8:58.01   1   
     1) Tavis, Tanner                   2) Fulkerson, Johnny          
     3) Potter, Sean                    4) Elliot, Eli                
     2:13.04 (2:13.04)       4:29.06 (2:16.02)       6:45.09 (2:16.03)
     8:58.01 (2:12.92)                                                
 37 Bennington  'A'                                     9:04.29   1   
     1) Juenemann, Drake                2) Garrett, Lucas             
     3) Mick, Gunner                    4) Haynes, Cyrus              
     2:12.09 (2:12.09)       4:25.02 (2:12.93)       6:44.05 (2:19.03)
     9:04.03 (2:19.98)