HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Kansas Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License                          4/20/2013 - 6:08 PM
                       KANSAS RELAYS - 4/17/2013 to 4/20/2013                        
                          MEMORIAL STADIUM, LAWRENCE KANSAS                          
 
Event 80  Boys 1600 Sprint Medley High School
===================================================================                  
    School                                               Finals  H#                  
===================================================================                  
Finals                                                                               
  1 Stilwell-Blue Valley  'A'                           3:33.42   3                  
     1) Randall, Tyler                  2) McNerlin, Ryan                            
     3) Entgelmeier, Jason              4) Donahue, Colton                           
  2 Shawnee Mission Northwest  'A'                      3:34.98   3                  
     1) McCabe, Ian                     2) Baur, Alan                                
     3) Dormady, Timothy                4) Barbour, Jackson                          
  3 Ritenour  'A'                                       3:36.07   3                  
     1) Millett, Marvin                 2) Hollins-White, Terrence                   
     3) Moorehead, Irving               4) Harris, Rashod                            
  4 Carthage  'A'                                       3:39.43   2                  
     1) Dangerfield, Jordan             2) Cameron, Priester                         
     3) Seay, Eli                       4) Southwick, Ben                            
  5 Blue Springs South  'A'                             3:39.55   2                  
     1) Hughes, Marquan                 2) Hernandez, Dylan                          
     3) McClary, Josh                   4) Layton, Tyler                             
  6 Olathe-East  'A'                                    3:40.31   3                  
     1) Box, DaJuane                    2) Evans, Kyle                               
     3) Evans, Parker                   4) Hinrichs, Nick                            
  7 Fox  'A'                                            3:44.17   2                  
     1) Huskey, Jimmy                   2) Abeyta, Greg                              
     3) Voney, Cody                     4) Skosky, Tommy                             
  8 Belvidere North  'A'                                3:44.36   1                  
     1) Nordman, Ben                    2) Zeien, Logan                              
     3) Whitcomb, Josh                  4) Laseman, Jesse                            
  9 Lee's Summit North  'A'                             3:45.23   3                  
     1) Jackson, Ralph                  2) Hanzel, Bailey                            
     3) Hoffman, Colton                 4) Somogye, Derek                            
 10 Leavenworth  'A'                                    3:45.88   2                  
     1) Butler, De'Vante                2) Williamson, Josh                          
     3) Belardo, Jared                  4) Boyce, Jordan                             
 11 Fossil Ridge  'A'                                   3:46.08   1                  
     1) Allsup, Sam                     2) Spraberry, Andrew                         
     3) Quintana, Trevor                4) Nostrand, Parker                          
 12 Staley  'A'                                         3:50.58   3                  
     1) Bouchard, Faizel                2) Bass, Nathan                              
     3) Bouchard, Khaluna               4) Goldsberry, John                          
 13 Lawrence-Free State  'A'                            3:50.70   2                  
     1) Odell, Tyler                    2) White, Ronald                             
     3) Maples, Seth                    4) Stallard, Cole                            
 14 Bonner Springs  'A'                                 3:55.02   2                  
     1) Jackson, Jordan                 2) Razakhan, Kalim                           
     3) Freese, Jonah                   4) Schuler, Austin                           
 15 Hazelwood Central  'A'                              3:56.19   3                  
     1) Johnson, Dominic                2) Scott, Malik                              
     3) Hall, Justin                    4) Knight, Tabais                            
 16 Bennington  'A'                                     4:00.86   1                  
     1) Thornhill, Heath                2) Weary, Bryan                              
     3) Mick, Gunner                    4) Schieferecke, Adam                        
 -- Har-Ber  'A'                                            DNF   3                  
     1) Camp, Cameron                   2) Featherston, Aaron                        
     3) Hines, Dallas                   4) Mathew, Sain-Thomas                       
 -- Lee's Summit West  'A'                                   DQ   1 1st Exc Zone Viol
     1) Dismond, Austin                 2) Palmer, Andrew                            
     3) Burau, Austin                   4) Thompson, P.J.                            
 -- Topeka  'A'                                              DQ   1 1st Exc Zone Viol
     1) Hall, Jovon                     2) Harris, Xavier                            
     3) Austin, Khalil                  4) Layne, Caleb                              
 -- Raytown  'A'                                             DQ   2 2nd Exc Zone Viol
     1) Fisher, Reese                   2) Robinson, Markel                          
     3) Wade, Lorenzo                   4) Penrod, Zach