HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Kansas Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License           4/20/2013 - 6:07 PM
                KANSAS RELAYS - 4/17/2013 to 4/20/2013                
                  MEMORIAL STADIUM, LAWRENCE KANSAS                   
 
Event 74  Boys 4x1 Mile Relay High School
================================================================      
    School                                               Finals       
================================================================      
Finals                                                                
  1 Rockhurst  'A'                                     18:31.00       
     1) Bode, Carson                    2) Thompson, William          
     3) Nelson, Carl                    4) Lombardo, Alex             
     4:37.80 (4:37.80)       9:17.10 (4:39.30)      14:00.90 (4:43.80)
    18:31.00 (4:30.10)                                                
  2 Central (St. Joseph)  'A'                          18:34.62       
     1) Bachman, Jeff                   2) Bachman, Brett             
     3) Lindsey, Michael                4) Miller, Zach               
     4:37.30 (4:37.30)       9:11.90 (4:34.60)      13:55.50 (4:43.60)
    18:34.62 (4:39.12)                                                
  3 Fox  'A'                                           18:39.86       
     1) Skosky, Tommy                   2) Quick, Cyle                
     3) Lopez, Larry                    4) Hindes, Keenen             
     4:32.90 (4:32.90)       9:10.20 (4:37.30)      14:02.80 (4:52.60)
    18:39.86 (4:37.06)                                                
  4 Omaha Creighton Prep  'A'                          18:45.01       
     1) Doran, Thomas                   2) Nownes, John               
     3) Kanger, Blake                   4) Polerecky, Jack            
     4:38.80 (4:38.80)       9:20.30 (4:41.50)      14:10.50 (4:50.20)
    18:45.01 (4:34.51)                                                
  5 Manhattan  'A'                                     18:45.97       
     1) Leblow, James                   2) Melgares, Michael          
     3) Alvarado, Josea                 4) Melgares, Chris            
     4:38.10 (4:38.10)       9:26.60 (4:48.50)      14:11.80 (4:45.20)
    18:45.98 (4:34.18)                                                
  6 Liberty  'A'                                       18:59.66       
     1) Carr, Connor                    2) Alvey, Matt                
     3) Throckmorton, Austin            4) Colner, Brandon            
     4:39.80 (4:39.80)       9:26.80 (4:47.00)      14:15.20 (4:48.40)
    18:59.66 (4:44.46)                                                
  7 Shawnee Mission Northwest  'A'                     18:59.75       
     1) Bado, Kirk                      2) Kelley, Connor             
     3) Henderson, Clayton              4) McDonald, Connor           
     4:38.90 (4:38.90)       9:46.70 (5:07.80)      14:30.50 (4:43.80)
    18:59.76 (4:29.26)                                                
  8 Raymore-Peculiar  'A'                              19:01.51       
     1) Fambrough, Jason                2) Wasson, Keaton             
     3) Van Dyne, Levi                  4) Wild, Brody                
     4:34.30 (4:34.30)       9:19.40 (4:45.10)      14:15.80 (4:56.40)
    19:01.51 (4:45.71)                                                
  9 Shawnee Mission West  'A'                          19:01.56       
     1) Cooney, Ryan                    2) Kelly, Mitchell            
     3) Thomas, Jacob                   4) Geracie, J                 
     4:35.50 (4:35.50)       9:21.10 (4:45.60)      14:12.80 (4:51.70)
    19:01.56 (4:48.76)                                                
 10 Op-St. Thomas Aquinas  'A'                         19:12.58       
     1) Zack, Bryan                     2) Aiken, Daniel              
     3) Engel, Derek                    4) Wilderson, Matthew         
     4:39.90 (4:39.90)       9:32.70 (4:52.80)      14:20.80 (4:48.10)
    19:12.58 (4:51.78)                                                
 11 Fort Zumwalt West  'A'                             19:14.40       
     1) Percy, Tyler                    2) Howe, Ryan                 
     3) Rogers, Eric                    4) Bradford, Connor           
     4:42.40 (4:42.40)       9:32.40 (4:50.00)      14:26.00 (4:53.60)
    19:14.40 (4:48.40)                                                
 12 Shawnee Mission North  'A'                         19:15.55       
     1) Burchstead, Ben                 2) White, Nick                
     3) Young, Garrett                  4) Roubinek, Joe              
     4:38.30 (4:38.30)       9:23.00 (4:44.70)      14:14.50 (4:51.50)
    19:15.55 (5:01.05)                                                
 13 Rogers  'A'                                        19:17.19       
     1) Simpson, Andrew                 2) Smith, Ian                 
     3) Mankin, Jake                    4) Bryant, Taylor             
     4:47.60 (4:47.60)       9:33.20 (4:45.60)      14:29.90 (4:56.70)
    19:17.19 (4:47.29)                                                
 14 Olathe-North  'A'                                  19:19.29       
     1) Finestead, Alex                 2) Moore, Easton              
     3) Wickeron, Nathan                4) Heikes, Wyatt              
     4:38.70 (4:38.70)       9:29.40 (4:50.70)      14:23.00 (4:53.60)
    19:19.29 (4:56.29)                                                
 15 Hazelwood West  'A'                                19:42.91       
     1) Staebell, Travis                2) Njogu, Nelson              
     3) Conley, Steven                  4) Brown, Brandon             
     4:52.60 (4:52.60)       9:44.20 (4:51.60)      14:47.70 (5:03.50)
    19:42.91 (4:55.21)                                                
 16 Lawrence-Free State  'A'                           19:43.91       
     1) Donley, Ethan                   2) Skwarlo, Sam               
     3) Skwarlo, Stan                   4) Liston, Ryan               
     4:50.20 (4:50.20)       9:46.20 (4:56.00)      14:46.80 (5:00.60)
    19:43.92 (4:57.12)                                                
 17 Topeka-West  'A'                                   20:13.61       
     1) Immenschuh, Connor              2) Elgin, Brock               
     3) Lynch, Zach                     4) Lindquist, Noah            
     4:54.60 (4:54.60)       9:50.30 (4:55.70)      15:04.30 (5:14.00)
    20:13.61 (5:09.31)                                                
 18 Mill Valley  'A'                                   20:13.91       
     1) Loevenstein, Kurt               2) Meeks, Derek               
     3) Gillespie, Teddy                4) Wilson, Graham             
     4:51.10 (4:51.10)       9:53.60 (5:02.50)      15:00.80 (5:07.20)
    20:13.91 (5:13.11)                                                
 19 DeSoto  'A'                                        20:38.43       
     1) Murillo, Luis                   2) Sanchez, Diego             
     3) Zwahlen, Nathan                 4) Ollendick, Chad            
     4:50.80 (4:50.80)      10:13.10 (5:22.30)      15:34.00 (5:20.90)
    20:38.43 (5:04.43)                                                
 20 Blue Springs South  'A'                            21:00.23       
     1) Henks, Gabe                     2) Gordon, Brian              
     3) Jones, Michael                  4) Kelsay, Zach               
     5:06.60 (5:06.60)      10:27.00 (5:20.40)      15:40.20 (5:13.20)
    21:00.23 (5:20.03)