HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License         4/6/2013 - 7:36 PM
            2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013             
               University of Florida: Gainesville,Fl               
 
Event 93  Boys 3200 Meter Run High School
===================================================================
 Relays Record: Billy Convey (Everglades Ransom) 8:53.5 - 1983     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Sidney Speir              12 McIntosh               9:15.72   1
  2 James Quattlebaum         11 Christ Church          9:16.39   1
  3 Brad Hort                 12 McIntosh               9:18.46   1
  4 Keneth Pineiro            11 DeLand                 9:24.66   1
  5 Tyler Bennett                Ft. Myers High S       9:25.43   1
  6 Jonathan Klumpp           11 North Broward Prep     9:31.87   1
  7 Robert Ormsby             12 Cypress Lake           9:33.86   1
  8 Nate Riech                12 Milton                 9:35.10   1
  9 Caleb Licht                  Colonial High Sc       9:36.00   1
 10 Trisstan Kattenberg          Holy Trinity Aca       9:36.65   1
 11 Josh Keenan               12 Seffner Christian      9:39.69   2
 12 Ronny Greenup             11 Miami Sunset           9:40.72   1
 13 Noah Kemp                 11 St. Augustine          9:41.26   1
 14 Lee Shearer               12 Naples                 9:45.51   1
 15 Thomas Carroll            12 Flagler Palm Coast     9:45.64   1
 16 Manuel Velasquez          11 St. Thomas Aquinas     9:46.39   1
 17 Canaan Kitterman          11 Bayshore               9:49.88   2
 18 Dylan Vallette            10 Estero                 9:50.78   3
 19 Jacob Slann               10 Daniel                 9:52.03   2
 20 Anthony Deleva            11 Coral Glades           9:53.05   2
 21 Spencer Bradham           12 North Gwinnett         9:53.14   2
 22 Kenny Castro              11 Miami Sunset           9:53.31   1
 23 Kurt Convey               10 Coral Reef             9:56.18   1
 24 Anthony O'Neill           11 University (O)        10:00.43   2
 25 Griffith Rutherford       11 North Florid          10:04.37   2
 26 Chase Morgan              12 Ocoee                 10:04.86   3
 27 Carlos Andino             11 Plant                 10:05.43   3
 28 Christian Aman            09 Lake Mary             10:06.12   3
 29 Erick Medina              12 LaBelle               10:06.21   3
 30 Peyton Bailey             12 Lake Highland Prep    10:06.43   3
 31 Christian Beauchemin      11 Flanagan              10:06.87   3
 32 Daniel Penaranda          10 Pembroke Pin          10:07.08   2
 33 Andrew Monteau            11 Buchholz              10:07.35   2
 34 Patrick McNamarra         10 Admiral Farragut      10:11.15   2
 35 Avonte Boykin             12 Flanagan              10:12.89   3
 36 Stefen Fedec                 Ft. Myers High S      10:12.94   3
 37 Reid Sander               11 Naples                10:13.68   3
 38 Ryan Degale               10 Lake Mary             10:14.09   4
 39 Everrett Wagner           10 Key West              10:18.52   3
 40 Bradley Walbert           12 Flagler Palm Coast    10:19.10   2
 41 Saul Ramirez              12 Clearwater C          10:20.68   4
 42 Adam Urbaniak             12 Freedom (Tampa)       10:22.06   3
 43 Anthony Rojas             11 Dr. Phillips          10:22.10   4
 44 Johnathan Hulzebos        11 Lakeland              10:23.55   4
 45 John Doughterty           10 Buchholz              10:23.76   2
 46 Sergio Santiago           10 Olympia               10:24.77   3
 47 Victor Chicas             12 Dunnellon             10:24.92   3
 48 Crisman Jones             11 Ponte Vedra           10:26.92   3
 49 Alexander Hernandez       12 Estero                10:28.26   2
 50 Patrick Ledzian           12 Vanguard (Ocala)      10:29.22   3
 51 Graham Borsum             09 T.L. Hanna            10:29.46   4
 52 Matt Adan                 12 Clearwater C          10:30.91   3
 53 Joel Chairez              11 LaBelle               10:35.86   4
 54 Preston Meade             10 Milton                10:36.84   4
 55 Noah Jodice               12 Daniel                10:36.93   3
 56 Austin Roy                12 North Port            10:39.02   4
 57 Nicolas Pelegrina         09 P. K. Yonge           10:40.49   3
 58 Desi Ferreira             10 Olympia               10:40.52   3
 59 Coleman Sperando             Holy Trinity Aca      10:41.00   2
 60 Andrew Ward               11 Gainesville           10:44.57   4
 61 Josh Marsh                12 First Academ          10:46.13   3
 62 Noah Perkins              09 Seffner Christian     10:47.32   3
 63 Francisco Baglieri        12 Monarch               10:47.72   3
 64 Ryan Robertson            12 DeLand                10:47.76   4
 65 Lee Morrison              10 Vanguard (Ocala)      10:47.83   3
 66 Chandler Soucey           11 Lake Weir             10:50.49   4
 67 Frank Blumenfeld          12 Ponte Vedra           10:50.86   4
 68 Anthony Milana            10 Baker (Cape Coral)    10:50.96   4
 69 Seamus Murrock            10 Whitewater            10:53.47   4
 70 Trevor Bradham            12 North Gwinnett        11:02.26   4
 71 Gabriel Pelegrina         09 P. K. Yonge           11:04.76   3
 72 Ron Nease                 12 St. Augustine         11:07.66   4
 73 Jacob Stoffer             10 Leesburg              11:10.36   4
 74 Tyler Hancock             11 Key West              11:10.65   4
 75 Daniel Scott              11 Mount Dora            11:10.87   4
 76 tavelle Cox               11 Chamberlain           11:15.32   4
 77 Daniel Martinez           12 Lake Weir             11:20.07   4
 78 Raymond Urbaniak           2 Freedom (Tampa)       11:29.79   4
 -- Semen Zhdanov             09 Gainesville                DNF   4
 -- Thomas DiMauro            10 Dr. Phillips               DNS   4
 -- Jesse Millson             09 Trinity Prep               DNS   1
 -- Parker Nail               09 Whitewater                 DNS   4
 -- Ian Ludden                12 Bloomingdale               DNS   4
 -- Al Gubitz                 12 Creekside                  DNS   2
 -- Hunter Scott              10 Lincoln                    DNS   2
 -- Kyle Funke                10 Leesburg                   DNS   4
 -- Alex Hamel                11 Baker (Cape Coral)         DNS   4
 -- Nima Beheshti             11 Admiral Farragut           DNS   3
 -- Matthew LeBlanc           11 Bloomingdale               DNS   4
 -- Ben Roberts               09 Winter Park                DNS   2
 -- Cameron McCutcheon        11 Lyman                      DNS   2
 -- Daniel Erickson           10 Jefferson                  DNS   2
 -- Blake White               12 Lexington                  DNS   1
 -- Adam Krstec               12 North Port                 DNS   3
 -- James Wich                09 Cardinal Gibbons           DNS   4
 -- Andrew Iglesias           11 Pembroke Pin               DNS   1
 -- Zach Langston             11 Lexington                  DNS   1
 -- Landon Purvis             11 Chamberlain                DNS   4
 -- Josh Warren               10 Starr's Mill               DNS   3
 -- Tyler Skidelsky           10 Lake Highland Prep         DNS   2
 -- Zack Bias                 10 Creekside                  DNS   2
 -- Cole Fiedler              10 Cardinal Gibbons           DNS   4
 -- Tyler Kameh               12 Spruce Creek               DNS   3
 -- Paul Mckenna              12 Countryside                DNS   2