HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License         4/6/2013 - 7:36 PM
            2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013             
               University of Florida: Gainesville,Fl               
 
Event 30  Boys 1600 Meter Run High School
===================================================================
 Relays Record: Steve Bolt (Grisson - Ala.) 4:05.04 - 1973         
      Relays: R 4:05.04  1973        Steve Bolt, Grisson, AL       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Carlos Penaranda          10 Pembroke Pin           4:22.41   1
  2 Matt Magee                12 Steinbrenner           4:22.62   1
  3 Ace Brown                    Ft. Myers High S       4:23.50   1
  4 Raul Ramirez                 Colonial High Sc       4:24.05   1
  5 Cole Oliver                  Holy Trinity Aca       4:24.27   1
  6 Matthew Butler            11 St. Thomas Aquinas     4:25.11   2
  7 Tyler Stahl               11 Land O'Lakes           4:25.33   1
  8 Canaan Kitterman          11 Bayshore               4:25.81   1
  9 Anthony Deleva            11 Coral Glades           4:26.80   3
 10 Connor Quinn              12 Charlotte              4:27.31   2
 11 Joseph Janson             11 P. K. Yonge            4:27.90   2
 12 Andrew Iglesias           11 Pembroke Pin           4:28.41   1
 13 Joseph Garcia             12 Lincoln                4:29.57   1
 14 Blake White               12 Lexington              4:29.89   1
 15 Kieran Tuntivate          10 Charter                4:30.30   1
 16 Dean McGregor                Ft. Myers High S       4:30.48   2
 17 Adam Sommer               11 Estero                 4:32.05   2
 18 Johnathan Hulzebos        11 Lakeland               4:32.29   2
 19 Brennen Schmick           12 Cypress Creek          4:32.57   2
 20 Herbert Gates             12 Naples                 4:33.48   2
 21 Avonte Boykin             12 Flanagan               4:33.77   2
 22 David Rood                11 Vanguard (Ocala)       4:34.59   2
 23 Ermias Bireda             12 Wiregrass Ranch        4:34.65   1
 24 Griffith Rutherford       11 North Florid           4:35.14   3
 25 Erick Medina              12 LaBelle                4:35.24   3
 26 Garrisson Kalvin          11 Naples                 4:36.19   3
 27 Garrett Westlake          12 P. K. Yonge            4:36.61   1
 28 Corey Slaven              11 St. Augustine          4:38.16   3
 29 Jan Carlo Vicens          12 Flagler Palm Coast     4:38.55   3
 30 Tony Jones                12 North Gwinnett         4:38.71   4
 31 Matt Gargiulo             11 Hagerty                4:39.66   3
 32 Joel Chairez              11 LaBelle                4:39.67   4
 33 Josh Warren               10 Starr's Mill           4:40.18   3
 34 Sergio Santiago           10 Olympia                4:40.30   3
 35 Daniel Sims               12 Starr's Mill           4:40.46   3
 36 Malik Gunter              10 Miami Sunset           4:41.47   2
 37 Tyler Skidelsky           10 Lake Highland Prep     4:42.13   4
 38 Tyler Post                12 Lake Gibson            4:42.26   4
 39 Derik Harvey              12 Freedom (Tampa)        4:42.96   3
 40 Matt Adan                 12 Clearwater C           4:43.16   4
 41 Semen Zhdanov             09 Gainesville            4:43.25   4
 42 Victor Soler-Sala         11 Ponte Vedra            4:43.34   4
 43 Adam Krstec               12 North Port             4:44.50   4
 44 Scott Simpson             12 King's Academy         4:44.64   2
 45 Nima Beheshti             11 Admiral Farragut       4:45.04   3
 46 Tyrell Roberson           12 Flagler Palm Coast     4:46.03   3
 47 Klaus Vollmer             11 Freedom (Tampa)        4:46.27   4
 48 Landon Sarmiento          11 Mount Dora             4:47.05   4
 49 Saul Ramirez              12 Clearwater C           4:47.45   4
 50 Michael Darazi            12 T.L. Hanna             4:47.47   4
 51 Tanner Fulcher            10 Barron Collier         4:49.01   5
 52 Kevin Gilhooley           11 DeLand                 4:49.74   3
 53 Jose Cartagena            12 Estero                 4:50.14   1
 54 Bobby Huffman             11 Lake Mary              4:50.98   4
 55 Jared Lau                 10 Olympia                4:51.44   2
 56 Josh Marsh                12 First Academ           4:52.34   3
 57 Aaron Summerfield         10 Vanguard (Ocala)       4:53.06   4
 58 Brandon Walker            12 Baker (Cape Coral)     4:53.15   3
 59 Cole York                 12 North Gwinnett         4:53.18   5
 60 Kenneth Hernandez         11 Baker (Cape Coral)     4:53.95   4
 61 Anthony Rojas             11 Dr. Phillips           4:54.69   4
 62 Ryan Chadderton           12 Bloomingdale           4:54.99   4
 63 Parker Solis              10 American Heritage      4:55.14   4
 64 Conner Chaney             09 Key West               4:55.35   5
 65 J.P. Piotroski            10 Wakulla                4:55.72   5
 66 Sean O'Linn               11 Ponte Vedra            4:56.73   4
 67 Diego Cardenas            12 Chamberlain            4:56.87   5
 68 James Sahagian            11 Cardinal Gibbons       4:59.17   5
 69 Connor McVay              12 Leesburg               5:01.84   5
 70 Jean Miron                09 Coral Glades           5:02.86   5
 71 Ross Clark                12 Cardinal Gibbons       5:03.66   5
 72 Jeremy Dye                10 Lake Mary              5:04.46   5
 73 Karl Sperl                12 Seabreeze              5:05.45   5
 74 James Leotine             11 Chamberlain            5:05.95   5
 75 Brendan McKernan          11 Seabreeze              5:06.95   5
 76 Sadrick Severe            10 Mount Dora             5:10.98   5
 77 Zach Pinel                11 First Academ           5:11.47   5
 78 Sam Mueller               12 Lecanto                5:14.45   5
 79 Marcell Gilliam           10 Leesburg               5:24.71   5
 80 Kenioya Francis           11 Hallandale             5:33.12   5
 -- Parker Nail               09 Whitewater                 DNS   5
 -- Andrew LeBlanc            11 Bloomingdale               DNS   1
 -- Gordon Pace               12 Trinity Prep               DNS   2
 -- Patrick McNamarra         10 Admiral Farragut           DNS   4
 -- Jonathan Klumpp           11 North Broward Prep         DNS   3
 -- Jonathan Moore            12 Jefferson                  DNS   2
 -- Austin Roy                12 North Port                 DNS   5
 -- Andrew Francios           11 Hallandale                 DNS   5
 -- Joshua Jacques            09 Lyman                      DNS   4
 -- Christopher Gooding       12 Lemon Bay                  DNS   4
 -- Peyton Bailey             12 Lake Highland Prep         DNS   2
 -- Khalil Randell            11 Lyman                      DNS   4
 -- Andrew Llewellyn          11 Countryside                DNS   1
 -- Paul Mckenna              12 Countryside                DNS   1
 -- Bryce Statham             10 St. Thomas Aquinas         DNS   3
 -- Tyler Bell                12 Coral Springs              DNS   1
 -- Ben Thiemann              12 Creekside                  DNS   4
 -- Thomas DiMauro            10 Dr. Phillips               DNS   5
 -- Ryan Mulligan             12 Creekside                  DNS   4