HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License                  4/6/2013 - 7:36 PM
                 2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013                 
                   University of Florida: Gainesville,Fl                    
 
Event 28  Boys 800 Meter Run High School
===================================================================         
      Relays: R 1:52.61  2010        Isiah Smith, Lake Weir                 
    Name                    Year School                  Finals  H#         
===================================================================         
Finals                                                                      
  1 Arroyo Andres                Colonial High Sc       1:47.79R  1         
  2 Donnie Lee                   Tuscalossa County      1:52.40R  1         
  3 Andres Littig             12 North Gwinnett         1:52.93   1         
  4 Chris Jackson             12 Dunnellon              1:53.90   1         
  5 Vaquan Small              10 Miami Washington       1:54.78   2         
  6 Adel Yoonis                  Wheeler High School    1:54.90   1         
  7 Andrew LeBlanc            11 Bloomingdale           1:54.95   2         
  8 Jeramey Hampton           10 North Gwinnett         1:55.00   1         
  9 Jose Cartagena            12 Estero                 1:55.06   1         
 10 Kevin Heron               11 Bloomingdale           1:55.99   2         
 11 Kyren Hollis              10 Olympia                1:56.02   2         
 12 Fabian Delgado            12 Miami Killian          1:56.10   3         
 13 Joey Loyack               12 Lake Nona              1:56.34   2         
 14 Richard Toth              12 Springstead            1:56.74   3         
 15 Kolin Ashbacher           11 Palmetto Ridge         1:57.21   2         
 16 Miles Dayoub              12 Milton                 1:57.41   2         
 17 Cory Pollard              12 Crystal River          1:57.43   4         
 18 Austin Cline              12 Seabreeze              1:58.37   2         
 19 Morgan Arnold             12 Naples                 1:58.46   4         
 20 Taylor Huntley            11 McIntosh               1:58.49   2         
 21 James Adams               11 Starr's Mill           1:58.69   3         
 22 Eric Mejias               12 Flagler Palm Coast     1:58.88   3         
 23 Carlos Penaranda          10 Pembroke Pin           1:59.00   4         
 24 Luke Strickland           11 North Florid           1:59.21   3         
 25 Justin Zagra              12 Olympia                1:59.40   2         
 26 Ryan Aponte               10 St. Augustine          1:59.53   4         
 27 Rashaard Brown            12 Gainesville            2:00.12   3         
 28 Yohance Haynes            09 St. Thomas Aquinas     2:00.40   2         
 29 Andre Ernest              12 Miramar                2:00.65   3         
 30 Ace Brown                    Ft. Myers High S       2:00.70   3         
 31 Brennen Schmick           12 Cypress Creek          2:01.12   4         
 32 Dieudome Prudhomm         11 Naples                 2:01.17   4         
 33 Wiktor Biernacki          12 Ponte Vedra            2:01.18   3         
 34 Timothy Taylor            12 Pembroke Pin           2:01.89   4         
 35 Trevon Lee                11 Cardinal Gibbons       2:01.96   3         
 36 Calahan Warren            10 Auburndale             2:02.21   3         
 37 Tyrik Stacey              10 Westport               2:02.33   5         
 38 Macus Bullard             10 Seabreeze              2:02.41   4         
 39 Xavier Sotomayor          11 Miami Sunset           2:02.47   6 2:02.464
 40 Juan Perez                11 Barron Collier         2:02.47   7 2:02.466
 41 Andrew Folk               12 Flagler Palm Coast     2:02.53   3         
 42 Scott Simpson             12 King's Academy         2:02.72   4         
 43 Robert Roy                   Ft. Myers High S       2:02.88   5         
 44 Andrew Loyack             11 Lake Nona              2:03.05   2         
 45 Christopher Laurama       11 Miramar                2:03.22   4         
 46 John Bester               11 Crystal River          2:03.37   5         
 47 Billy Castronvince        10 North Port             2:03.43   6         
 48 Michael Fournier          11 Lake Highland Prep     2:03.44   7         
 49 Matt Gargiulo             11 Hagerty                2:03.61   4         
 50 Will Turner               12 Gainesville            2:03.80   5         
 51 Derik Harvey              12 Freedom (Tampa)        2:04.12   5         
 52 Juan Acosta               12 Flanagan               2:04.26   8         
 53 Joshua Rodriguez          11 Lake Weir              2:04.32   5         
 54 Joseph Janson             11 P. K. Yonge            2:04.46   8         
 55 Jake Roberts              10 Cardinal Gibbons       2:04.66   5         
 56 Thomas Harris             11 Lexington              2:04.72   6         
 57 Stephen Muir              11 Lake Gibson            2:04.79   6         
 58 Connor Schramm            11 Ponte Vedra            2:04.94   5         
 59 Ryan Fisher               12 Buchholz               2:04.99   5         
 60 Brandon Walker            12 Baker (Cape Coral)     2:05.29   5         
 61 Zackary Romblad           12 Springstead            2:05.39   4         
 62 Purnell Jones             11 Buchholz               2:05.67   5         
 63 Zackery Beauchamp         11 Oak Hall               2:05.68   5         
 64 Elijah Baxtar             11 Monarch                2:05.69   8         
 65 Kevin Burdette            11 Daniel                 2:05.89   6         
 66 Stefan Guire              12 DeLand                 2:05.94   6         
 67 Hunter Santiago           10 Lake Highland Prep     2:06.11   8         
 68 Cody Allen                11 T.L. Hanna             2:06.12   5         
 69 Trequan Moreland          12 North Port             2:06.22   6         
 70 Kevin McGorrey            11 Milton                 2:06.27   6         
 71 Aaron Wright              10 Cherokee               2:06.71   7         
 72 Chris Kieler              12 Clearwater C           2:07.72   8         
 73 Steven Hobson             10 Key West               2:07.73   8         
 74 Shayne Alongi             11 Key West               2:07.75   7 2:07.742
 75 Coddrick Griffin          11 Madison County         2:07.75   7 2:07.749
 76 Steven Briner             12 Estero                 2:08.18   6         
 77 Makai Robinson            11 Hallandale             2:08.44   8         
 78 Matt Youngquist           12 DeLand                 2:08.60   9         
 79 Landon Sarmiento          11 Mount Dora             2:08.71   8         
 80 Jordan Walker             12 Providence             2:08.94   7         
 81 Klaus Vollmer             11 Freedom (Tampa)        2:09.17   7         
 82 Hunter Swihart            11 Admiral Farragut       2:09.49   9         
 83 Jack Clark                11 Lecanto                2:09.72   9         
 84 Kevin Guzman              12 Hallandale             2:10.00   7         
 85 Robert McKinney           11 St. Augustine          2:10.73   9         
 86 Ramon Ramos               11 Lake Mary              2:11.66   8         
 87 Chandler Yap              11 Vanguard (Ocala)       2:12.41   8         
 88 Sadrick Severe            10 Mount Dora             2:12.75   8         
 89 Noeha Rose                09 Coral Glades           2:12.92   9         
 90 Matt VanArnam             12 P. K. Yonge            2:13.59   9         
 91 Adam Burrell              11 Admiral Farragut       2:13.86   9         
 92 Johns Lyons               11 Lake Mary              2:14.95   9         
 93 Teig Hennessy             09 Vanguard (Ocala)       2:15.28   9         
 94 Connor Dupler             12 Lecanto                2:15.35   9         
 95 Jean Miron                09 Coral Glades           2:18.12   9         
 96 Thomas Brown              09 Cherokee               2:20.97   9         
 -- Micheal Williams          11 Lake Gibson                DNF   6         
 -- Cullen Yancey             10 West Orange                DNS   4         
 -- Daniel Sims               12 Starr's Mill               DNS   7         
 -- Steven Schelling          12 Trinity Prep               DNS   6         
 -- Ryan Hopkins              11 Trinity Prep               DNS   6         
 -- Jean D'Haiti              09 Dr. Phillips               DNS   5         
 -- Justin Lisitano           12 Creekside                  DNS   7         
 -- Nick Tieu                 11 Lemon Bay                  DNS   5         
 -- Jonathan Moore            12 Jefferson                  DNS   1         
 -- Xavier Poole              10 Banneker                   DNS   7         
 -- Kenneth Hernandez         11 Baker (Cape Coral)         DNS   8         
 -- Andrew Llewellyn          11 Countryside                DNS   4         
 -- Brennan Robinson          12 Clearwater C               DNS   9         
 -- Allen Searaphin           12 Miami Central              DNS   3         
 -- Jean Cambry               12 Miami Central              DNS   1         
 -- Errol Austin              12 South Lake                 DNS   6         
 -- Austen Omdahl             09 Providence                 DNS   8         
 -- Jordan Armstrong          09 Lyman                      DNS   7         
 -- Trevor Touchton           12 Lincoln                    DNS   1         
 -- Marcel Krige              11 Lyman                      DNS   6