HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License         4/6/2013 - 7:36 PM
            2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013             
               University of Florida: Gainesville,Fl               
 
Event 27  Girls 800 Meter Run High School
===================================================================
      Relays: R 2:09.44  2012        Daesha Rogers                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Daesha Rogers              8 American Heritage      2:11.69   1
  2 Emily Edwards                Ft. Myers High S       2:12.68   1
  3 Danielle Avery            12 Naples                 2:12.84   1
  4 Rachelle Alexander        12 American Heritage      2:14.20   1
  5 Madison Harris            11 Wakulla                2:16.28   1
  6 Alon Lewis                10 St. Thomas Aquinas     2:16.92   1
  7 Ricardia Cooper           11 Miami Northwestern     2:17.60   2
  8 Courtney Filliben         12 Lourdes                2:18.07   1
  9 Grace Casagrande          11 Cardinal Mooney        2:18.16   2
 10 Kuersten Gallivan         11 First Academ           2:18.95   3
 11 Narinah Jean-Baptiste     11 St. Thomas Aquinas     2:18.96   3
 12 Torrencia Allen           12 Miami Northwestern     2:19.23   2
 13 Danielle Dunn             12 Providence             2:19.95   1
 14 Rachel Favors                Tampa King HS          2:20.21   3
 15 Emily Stallings           11 Providence             2:21.80   2
 16 Morgan Rodriguez          12 Cardinal Gibbons       2:21.83   1
 17 Corina Velazco            12 Lourdes                2:22.00   2
 18 Julie Roggeman            12 Bloomingdale           2:22.08   3
 19 Meg Slater                10 Estero                 2:22.32   3
 20 McKenzie Nail             12 Whitewater             2:22.69   3
 21 Paige Way                 12 Flagler Palm Coast     2:23.34   2
 22 Hannah Palm               12 Keswick Christian      2:23.48   3
 23 Morgan Feldt              10 South Sumter           2:24.12   4
 24 Breeana Salcedo           09 Cypress Lake           2:24.37   5
 25 Grace Blair                7 Oak Hall               2:25.29   2
 26 Chloe Benoist             12 Lecanto                2:25.59   4
 27 Aiyanna Little            12 Ocoee                  2:26.17   4
 28 Sophia Handel             09 Starr's Mill           2:26.30   5
 29 Isabella McCloskey        11 Seabreeze              2:26.38   5
 30 Dashanay Hardy            11 South Dade             2:26.60   4
 31 Victoria Vigarino         11 Cardinal Gibbons       2:27.23   4
 32 Dejah Jones               11 Wakefield              2:27.36   1
 33 Annie Barry               11 Community Sc           2:27.55   4
 34 Lydia Wiedeman            10 Wakulla                2:27.63   5
 35 Bobbi LaBrant             10 Indian Rocks           2:27.78   3
 36 Tenka Stringer            09 Miami Killian          2:28.35   5
 37 Annie Cooper              12 Gainesville            2:28.49   5
 38 Tiffany Garguilo          12 Hagerty                2:28.66   5
 39 Erin Blackwell            10 Springstead            2:29.32   2
 40 Harley Horsley            10 Tavares                2:29.82   4
 41 Tristan Burfield          11 Community Sc           2:29.86   5
 42 Sidney Sheppard           09 North Gwinnett         2:29.96   5
 43 Andreanna VanQuelef       11 Lecanto                2:30.89   6
 44 Kaitlyn Novak             10 Naples                 2:31.05   5
 45 Ty'Rhonza Harris          11 Springstead            2:31.50   6
 46 Rebecca Cicoria           11 Baker (Cape Coral)     2:31.68   6
 47 Sara Evans                12 Ponte Vedra            2:31.78   5
 48 Lauren Meyrick            10 Miami Killian          2:32.20   5
 49 Alexandra Arnold          09 South Sumter           2:32.57   7
 50 Tori Nails                09 Starr's Mill           2:32.60   6
 51 Tamara Veal               11 Freedom (Tampa)        2:32.69   6
 52 Caitlyn Farrell           10 Cherokee               2:32.73   6
 53 Elizabeth Murray          09 Seabreeze              2:33.58   6
 54 Sara Uman                 11 Gainesville            2:33.69   6
 55 Michelle Fenstermaker     11 Wakefield              2:33.88   7
 56 Rachel Davila                Spruce Creek           2:34.06   6
 57 Natalie Raia              11 North Gwinnett         2:34.38   3
 58 Sophia Ferrara               Ft. Myers High S       2:34.77   7
 59 Magdalena Ford            10 Freedom (Tampa)        2:34.86   6
 60 Cayla Milford             12 DeLand                 2:35.29   7
 61 Jamie Schelm              12 North Port             2:35.52   7
 62 Allayna Vanderheid        11 Gulf Coast             2:37.01   7
 63 Mariah Sapp               10 Newberry               2:38.04   5
 64 Samantha Uzzle               Spruce Creek           2:38.50   6
 65 Vonqueasha Scott          09 Ocoee                  2:41.00   7
 66 Madison Murvin            11 Vanguard (Ocala)       2:42.79   7
 67 Ellie Sanders             10 Cherokee               2:47.24   7
 68 Bailey Dreyer             12 Lake Mary              2:49.64   7
 69 Gabrielle Carabllo        12 Lake Mary              2:49.74   7
 70 Casey Morris              12 DeLand                 2:54.07   7
 -- Katherine Slater          11 Estero                     DNF   2
 -- Leah Kingwood             11 Coral Glades               DNS   7
 -- Lexi Jackson              11 Creekside                  DNS   5
 -- Brielle Leclear           11 Buchholz                   DNS   4
 -- Nikita Meyer              10 West Orange                DNS   4
 -- Lynette Robertson         12 Alonso                     DNS   7
 -- Chelsea Major                Miramar                    DNS   6
 -- Katie Englert             12 Clearwater C               DNS   7
 -- Laura Agudelo             10 Coral Glades               DNS   7
 -- Alana Bell                11 West Orange                DNS   4
 -- Abbey Jordan              11 Milton                     DNS   6
 -- Tatianna Etienne          12 Lake Worth                 DNS   1
 -- Kristen Bango             11 Miami Sunset               DNS   4
 -- Emilie Flament            12 Olympia                    DNS   3
 -- Danielle De Greef         11 Gulf Coast                 DNS   2
 -- Danielle Johnson          09 Lyman                      DNS   6
 -- Alexis Moody              11 Lyman                      DNS   7
 -- Daniella Do Valle         11 Lemon Bay                  DNS   7
 -- Nicole Mis                10 Lemon Bay                  DNS   2
 -- Stephany Valesco          12 South Dade                 DNS   2
 -- Cheyenne Hodges            6 Fort White                 DNS   7
 -- Camila Ardila             12 Doral Academy              DNS   5
 -- Brittney Wasserbeck       12 Doral Academy              DNS   4
 -- Zuwena Johnson            12 Riverdale Baptist          DNS   4
 -- Emily Headley             10 Olympia                    DNS   3
 -- Sheridan Placensia         7 Fort White                 DNS   7
 -- Kayla Tucker              10 Riverdale Baptist          DNS   3