HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2013 Florida Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License         4/6/2013 - 7:36 PM
            2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013             
               University of Florida: Gainesville,Fl               
 
Event 26  Boys Distance Medley High School
===================================================================
 Relays Record: Atlantic Commuity 10:09.55  2001                   
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Lexington  'A'                                     10:29.82   1
     1) Erik Wendt 12                   2) Blake White 12          
     3) Zach Langston 11                4) Thomas Harris 11        
  2 Steinbrenner  'A'                                  10:38.39   1
     1) Tanner Biles 12                 2) Chris Cerreta 12        
     3) Tyler Lima 12                   4) Zach Lima 12            
  3 Estero  'A'                                        10:43.52   1
     1) Adam Sommer 11                  2) Paul Francois 12        
     3) Dylan Vallette 10               4) Ricky Ledesma 11        
  4 St. Thomas Aquinas  'A'                            10:47.64   1
     1) Bryce Statham 10                2) Yohance Haynes 09       
     3) Gabriel Darosa 11               4) Manuel Velasquez 11     
  5 Bloomingdale  'A'                                  10:49.44   1
     1) John Bryant 11                  2) Kevin Heron 11          
     3) Ryan Chadderton 12              4) Matthew LeBlanc 11      
  6 Flagler Palm Coast  'A'                            10:50.53   1
     1) Bradley Walbert 12              2) Andrew Folk 12          
     3) Kadeem Williams 12              4) Thomas Carroll 12       
  7 Starr's Mill  'A'                                  10:53.28   2
     1) Daniel Sims 12                  2) James Adams 11          
     3) Tim Roberts 12                  4) Josh Warren 10          
  8 Naples  'A'                                        10:53.96   2
     1) Morgan Arnold 12                2) Dieudome Prudhomm 11    
     3) Garrisson Kalvin 11             4) Herbert Gates 12        
  9 John I. Leonard High School  'A'                   10:57.43   1
 10 North Port  'A'                                    11:10.21   2
     1) Trequan Moreland 12             2) Cody Janski 12          
     3) Billy Castronvince 10           4) Adam Krstec 12          
 11 Oak Ridge  'A'                                     11:20.77   1
     1) Angel Gomez 12                  2) Deandre Johnson 09      
     3) Jamarcus Williams 10            4) Markendy Pierre 10      
 12 Coral Glades  'A'                                  11:24.24   2
     1) Anthony Deleva 11               2) Noeha Rose 09           
     3) Jean Miron 09                   4) Jahiah Delice 10        
 13 Dr. Phillips  'A'                                  11:25.02   2
     1) Jean D'Haiti 09                 2) Adam Lawrence 11        
     3) Anthony Rojas 11                4) Alvin Bryant 09         
 14 Gainesville  'A'                                   11:29.98   2
     1) Semen Zhdanov 09                2) Andrew Ward 11          
     3) Will Turner 12                  4) Austin Brown 10         
 15 Lake Mary  'A'                                     11:30.27   1
     1) Christian Aman 09               2) Johns Lyons 11          
     3) Mason Bolger 11                 4) Bobby Huffman 11        
 16 DeLand  'A'                                        11:30.71   2
     1) Kevin Gilhooley 11              2) Stefan Guire 12         
     3) Matt Youngquist 12              4) Keneth Pineiro 11       
 17 Lake Gibson  'A'                                   11:31.02   1
     1) Stephen Muir 11                 2) Justin Nolan 12         
     3) Tyler Post 12                   4) Henry Perry 09          
 18 Key West  'A'                                      11:42.41   2
     1) Everrett Wagner 10              2) Tyler Hancock 11        
     3) Shayne Alongi 11                4) Steven Hobson 10        
 19 Cardinal Gibbons  'A'                              11:55.43   2
     1) James Wich 09                   2) Christian Blake 11      
     3) Declan Rodriguez 10             4) Ross Clark 12           
 -- Clearwater Central Catholic  'A'                        DNS   2
     1) Chris Kieler 12                 2) Brennan Robinson 12     
     3) Saul Ramirez 12                 4) Matt Adan 12            
 -- Olympia  'A'                                            DNS   1
     1) Mike Macon 10                   2) Sergio Santiago 10      
     3) Jared Lau 10                    4) Elliott Moncrieff 12    
 -- Seabreeze  'A'                                          DNS   2
     1) Austin Cline 12                 2) Macus Bullard 10        
     3) Travis Hanson 11                4) Nick Fredette 12        
 -- Winter Park  'A'                                        DNS   1
     1) Ben Roberts 09                  2) Brylan Slay 12          
     3) Marquis White 10                4) John Lindsey 12         
 -- Admiral Farragut  'A'                                   DNS   1
     1) Nima Beheshti 11                2) Adam Burrell 11         
     3) Hunter Swihart 11               4) Patrick McNamarra 10    
 -- Banneker  'A'                                           DNS   1
     1) Damar Chanis 10                 2) Xavier Poole 10         
     3) Raynald Joseph 12               4) Kden Johnson 09         
 -- Milton  'A'                                             DNS   1
     1) Preston Meade 10                2) Kevin McGorrey 11       
     3) Connor Greisinger 10            4) Matt McGorrey 09        
 -- Miramar  'A'                                            DNS   2
     1) Andre Ernest 12                 2) Antonio Fletcher 11     
     3) Avery Washington 10             4) Mikelson Berrett 11     
 -- Miami Northwestern  'A'                                 DNS   1
     1) Leon Brown 10                   2) anthony clay 12         
     3) Chistopher Othelot 09           4) charles womble 11       
 -- North Gwinnett  'A'                                     DNS   2
     1) Trevor Bradham 12               2) Tony Jones 12           
     3) Cole York 12                    4) Will Varner 10          
 -- Freedom (Tampa)  'A'                                    DNS   2
     1) Derik Harvey 12                 2) Klaus Vollmer 11        
     3) Adam Urbaniak 12                4) Ty Bronkhorst 10        
 -- Hallandale  'A'                                         DNS   2
     1) Kenioya Francis 11              2) Javares Forbes 11       
     3) Andrew Francios 11              4) Kevin Guzman 12