HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2012 Kent State HS Meet 3 -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
              Kent State HS Meet #3 - 3/3/2012 to 3/4/2012              
                    Kent State Field House, Kent, OH                    
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals                                                                  
  1 DUMFORD, JACOB            JR WESTER. NORTH        9:40.00    9:33.37
  2 GRABOWSKI, JAKE           JR CIN. ST. XAVIER      9:35.00    9:37.08
  3 POLMAN, RYAN              SR INDEPENDENCE         9:32.00    9:39.00
  4 STYLES, LOU               JR MIDPARK             10:10.00    9:47.37
  5 BLANK, KEVIN              SO SOLON                9:46.50    9:47.70
  6 MENEAR, TYLER             JR BRUNSWICK            9:50.00    9:48.37
  7 TEED, ZACH                JR HUDSON               9:55.00    9:49.26
  8 GARRISON, SAM             SR MARIETTA             9:57.00    9:49.98
  9 POLMAN, KYLE              JR INDEPENDENCE        10:05.00    9:53.35
 10 FORD, KENT                JR WESTER. NORTH        9:50.00    9:53.99
 11 STEIBLE, JOSH             JR CENTERVILLE          9:38.98    9:55.99
 12 BOYER, NATE               JR EAST LIVERPOOL      10:15.00   10:00.43
 13 MATT, SEBASTIAN           SR NEW ALBANY           9:40.00   10:07.46
 14 AMAYA, CHRIS              SR CIN. ST. XAVIER     10:15.00   10:09.89
 15 KEIPERT, JARED            JR MENTOR               9:45.00   10:11.07
 16 OLSHAVSKY, AUSTIN         SR BRUNSWICK            9:50.00   10:13.66
 17 YODER, BRADY                 GARAWAY             10:15.00   10:15.64
 18 CREMI, DAVID              JR CVCA                10:22.27   10:16.71
 19 KUVIN, ALEX               JR CIN. ST. XAVIER     10:15.00   10:19.48
 20 WEAVER, NICHOLAS          SO LANCASTER           10:45.00   10:20.37
 21 ZUBENKO, MARK             JR HUDSON              10:35.00   10:26.02
 22 MULHALL, RICH             SR YOUNG. URSULINE     10:45.18   10:26.03
 23 LOVELL, PAUL              JR UNATTACHED          10:15.35   10:27.95
 24 VUKANCIC, BRANKO          JR MENTOR              10:15.00   10:29.63
 25 PARK, JOSH                FR AMHERST STEELE      10:41.00   10:30.94
 26 DUNN, AARON               SR MASSILLON PERRY     10:18.00   10:35.53
 27 BUCK, ZACK                FR NEW ALBANY           9:50.00   10:35.98
 28 NAPOLI, JOE               SO BRUNSWICK           10:40.00   10:36.84
 29 LEWNARD, JOHN             SR CIN. ST. XAVIER     10:30.00   10:37.22
 30 SHAKER, JOE               JR MENTOR              10:10.00   10:38.32
 31 BACH, AUSTIN              JR NEW ALBANY           9:50.00   10:38.94
 32 MEHALIK, JACOB            JR BRUNSWICK           10:30.00   10:39.68
 33 VITTUCI, MICHAEL          FR CIN. ST. XAVIER     11:00.00   10:40.91
 34 CORN, CHARLES             SR STRUTHERS           10:40.00   10:41.49
 35 KURZEN, SETH              SR MASSILLON PERRY     10:25.00   10:41.91
 36 STRAND, ANDREAS           SR LANCASTER           10:30.00   10:43.12
 37 CORN, VINCENT             SR STRUTHERS           10:50.00   10:48.91
 38 MCCALL, ERIC              SR ELLWOOD CITY        10:35.00   10:51.12
 39 FAROLINO, DOM             SO LOU. ST. THO        11:00.00   11:00.15
 40 CORDLE, JACOB             FR LANCASTER           11:00.00   11:00.45
 41 JAMES, ZACH               JR MASSILLON PERRY     11:30.00   11:00.69
 42 KIBBE, ETHAN              SO NORTHERN POTTER     11:01.00   11:03.78
 43 REID, EVAN                SO CIN. ST. XAVIER     11:00.00   11:04.84
 44 TAYLOR, CODY              SO BRUNSWICK           11:00.00   11:14.04
 45 HOOVER, JOHNNY            JR AKRON COVENTRY      11:00.00   11:14.10
 46 BOLLINGER, MATTHEW        FR STRUTHERS           11:10.00   11:14.45
 47 WIDDER, ETHAN             SR WARSAW RIVER VIEW   10:10.00   11:17.22
 48 THOMAS IV, SAMUEL          7 UNATTACHED          11:10.00   11:18.44
 49 BYRON, CALEB              JR NORTHERN POTTER     11:04.00   11:20.72
 50 BITTER, ANDREW            FR HUDSON              11:30.00   11:25.25
 51 COSTA, ANTHONY            JR YOUNG. LIBERTY      11:25.00   11:30.89
 52 BENYARD, BLAKE            JR LORAIN                         11:32.38
 53 HENDERSHOT, JOSH          JR LORAIN                         11:32.84
 54 KOLPITCKE, BRYAN          JR CENTERVILLE         10:19.00   11:42.50
 55 STOUT, CRAIG              SO UNATTACHED          11:00.00   11:43.66
 56 BURTON, NATHAN            SO CLE. JOHN HAY       11:59.00   11:49.72
 57 LETT, ADAM                SO CLE. GLENVILLE      10:59.90   11:50.31
 58 KOZLOVICH, TOMMY          SR MENTOR              10:15.00   11:52.88
 59 KWEDER, JOEL               5 UNATTACHED          12:09.00   12:14.60
 60 ROSE, JORDAN              SR BEACHWOOD           12:33.70   12:54.91
 61 THOMAS, DAMARIO           FR CLE. JOHN HAY       12:58.00   13:02.67
 62 GELLES, NOAM              SO CLEVELAND HEIGHTS   13:30.00   13:25.32
 -- SEFCIK, JOHN              FR STRUTHERS           12:00.00        DNF
 -- WALKER, DYLAN                WILDCAT RACERS      12:00.00        DNF