HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2012 Kent State HS Meet 3 -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
              Kent State HS Meet #3 - 3/3/2012 to 3/4/2012              
                    Kent State Field House, Kent, OH                    
 
Event 12  Boys 1 Mile Run
========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
========================================================================
Finals                                                                  
  1 WEAVER, STEVE             SR UNATTACHED           4:19.00    4:22.17
  2 CRICHLOW, GARRETT         SO TWINSBURG            4:30.00    4:29.61
  3 HARRIS, ERIC              JR CORTLAND LAKEVIEW    4:25.00    4:32.02
  4 THORNBURG, ANDY           SR ST. CLAIRSVI         4:27.00    4:32.21
  5 POLMAN, RYAN              SR INDEPENDENCE         4:30.00    4:32.43
  6 WILSON, ALEX              SR MACEDONIA NORDONIA   4:32.00    4:32.59
  7 ZUPAN, DAN                JR BEREA                4:33.00    4:33.62
  8 NORRIS, TREVOR            SR AVON LAKE            4:36.00    4:34.14
  9 URBANEK, DAN              SR SOLON                4:38.00    4:36.54
 10 STEIBLE, JOSH             JR CENTERVILLE          4:28.00    4:36.85
 11 PORTER, LUKE              SR CHAG. FALLS KENSTON  4:41.00    4:37.76
 12 RICHMOND, JOHN            JR YOUNG. LIBERTY       4:35.00    4:38.20
 13 CHOJNACKI, MATT           SR HUDSON               4:40.00    4:39.21
 14 SLANEY, SCOTT             JR UNATTACHED           4:40.00    4:39.46
 15 SCHANK, NICK              SO TWINSBURG            4:39.00    4:41.11
 16 GALLAGHER, RYAN           JR MEDINA BUCKEYE       4:35.00    4:41.64
 17 HALL, NICK                SR UNATTACHED           4:43.68    4:43.50
 18 ADKINS, NATHAN            SR UNATTACHED           4:45.00    4:44.13
 19 GREEN, STEVE              SR MANTUA CRESTWOOD     4:45.00    4:44.45
 20 IACOFANO, MICK            JR ST. V. ST. MARY      4:35.00    4:44.72
 21 BODE, ERIC                JR STRONGSVILLE         4:45.00    4:45.16
 22 D'ISIDORO, VINCE          SR TWINSBURG            4:39.00    4:45.39
 23 MAU, KYLE                 FR HUDSON               4:55.00    4:46.71
 24 FRY, AUSTIN               JR CIN. ST. XAVIER      4:45.00    4:47.26
 25 HADLEY, NATHAN             8 UNATTACHED           4:50.00    4:47.81
 26 SIMMONS, BRANDON          SR GREEN                4:45.00    4:49.38
 27 GEISS, NATHAN             SR BRUNSWICK            4:45.00    4:51.66
 28 LANCE, TYLER              SO CHAG. FALLS KENSTON  4:54.00    4:51.94
 29 OSTROWSKI, MAX            SR MENTOR               4:35.00    4:52.32
 30 STUDEBAKER, PERRY         SO UNATTACHED           4:54.00    4:52.57
 31 WILSON, ANDREW            SO CUYAHOGA FALLS       4:55.00    4:52.88
 32 GUDOWICZ, JEFF            JR MENTOR               4:42.00    4:53.14
 33 SHERER, JAKE              JR TWINSBURG            4:52.00    4:53.77
 34 HUMRICHOUSER, ZACH        JR WOOSTER              4:56.00    4:55.59
 35 CORN, CHARLES             SR STRUTHERS            4:55.00    4:56.16
 36 WIDDER, ETHAN             SR WARSAW RIVER VIEW    4:45.00    4:56.62
 37 KUZILLA, RYAN             JR INDEPENDENCE         4:51.00    4:56.66
 38 DAHMEN, MIKE              JR CORTLAND MAPLEWOOD   4:56.00    4:56.86
 39 POLAKOWSKI, JOE            8 MENTOR B             4:47.00    4:57.14
 40 JAMES, ZACH               JR MASSILLON PERRY      5:03.00    4:57.52
 41 WISE, ETHAN               SR SOLON                5:02.47    4:57.73
 42 EGGLESTON, COLIN          JR ALLIANCE MARLINGTON  4:34.66    4:57.96
 43 WISNIEWSKI, JOSEPH        SR UNATTACHED           4:50.00    4:58.18
 44 KOVACHICK, KEVIN          JR STRONGSVILLE         4:55.00    4:58.47
 45 KIBBE, ETHAN              SO NORTHERN POTTER      4:55.00    4:58.70
 46 REID, JOSH                SR AUSTINTOWN           4:45.00    4:58.72
 47 SWAN, ANDREW              FR AURORA               4:54.90    4:59.12
 48 BAKER, BRYCE              SO AUSTINTOWN           4:55.00    5:00.05
 49 MAHER, DAN                SO BRUNSWICK            5:10.00    5:00.52
 50 HUGHES, ZACH              SO CENTERVILLE          4:55.00    5:00.73
 51 CORN, VINCENT             SR STRUTHERS            4:55.00    5:01.41
 52 TRESSEL, SEB              JR UNATTACHED           4:45.00    5:01.60
 53 LETT, ADAM                SO CLE. GLENVILLE       4:56.70    5:02.12
 54 HRITZ, DANE               SO BEREA                           5:02.65
 55 MILLER, COREY             SO WARSAW RIVER VIEW    4:55.00    5:04.39
 56 NIX, NICK                 SO UNATTACHED           4:50.00    5:04.44
 57 AHMED, FARIS              JR UNATTACHED           5:02.00    5:04.53
 58 BEST, TYLER               FR CUYAHOGA FALLS       5:05.00    5:05.01
 59 BITTINGER, RYAN           SR WARREN G. HARDING    5:14.07    5:06.56
 60 MALLUE, NATE                 FLIGHT 101 T                    5:07.11
 61 THOMAS IV, SAMUEL          7 UNATTACHED           5:12.00    5:07.34
 62 WEISENT, TYLER            JR ALLIANCE MARLINGTON  4:53.94    5:09.20
 63 AUBER, BOB                JR MEDINA BUCKEYE       5:10.00    5:09.92
 64 MATHEW, SHANE             FR INDEPENDENCE         5:18.00    5:10.27
 65 RUCH, RYAN                JR STRONGSVILLE         5:05.00    5:10.41
 66 BURTON, NATHAN            SO CLE. JOHN HAY        5:12.00    5:12.22
 67 STANKIEWICZ, KEVIN        SO BRUNSWICK            5:20.00    5:12.25
 68 COLON, JOEY               SO AMHERST STEELE       5:14.08    5:13.97
 69 HETRICK, MIKE             JR MENTOR               5:05.00    5:14.54
 70 LUXENBURG, COLTON         FR MASSILLON PERRY      5:20.00    5:14.68
 71 ANDREWS, MATT             SO TWINSBURG            5:12.00    5:14.73
 72 MORGAN, MATT              SO NORTHERN POTTER      5:11.00    5:14.74
 73 SUMERAUER, JOSH           JR BRUNSWICK            5:10.00    5:15.03
 74 SCHEETZ, STEVE            FR WARSAW RIVER VIEW    5:10.00    5:16.50
 75 MYERS, ZACH               SO MIDPARK              5:16.10    5:16.85
 76 THEIS, BRIAN              JR MASSILLON PERRY      5:24.00    5:17.23
 77 BOLLINGER, MATTHEW        FR STRUTHERS            5:05.00    5:18.54
 78 POTKANOWICZ, JOSH         FR AUSTINTOWN           5:05.00    5:18.74
 79 CICCONE, MATT             SO AUSTINTOWN           5:10.00    5:18.95
 80 PEYATT, JESSE             SO WARREN G. HARDING    5:20.27    5:21.62
 81 BAUER, WES                   CUYAHOGA FALLS                  5:22.11
 82 WAHL, STEVEN              SO BRUNSWICK            5:30.00    5:22.51
 83 LUZAR, STEPHEN            SR MENTOR               5:10.00    5:22.77
 84 WESTON, WILL              SR BEREA                           5:23.25
 85 POLMAN, TYLER              7 INDEPENDENCE         5:25.81    5:23.28
 86 RUPE, SCOTT               SO CORTLAND MAPLEWOOD   5:17.00    5:23.57
 87 CAMPBELL, KAMERIN         SR WARREN G. HARDING    5:26.10    5:24.36
 88 WALLACE, MATT             JR ALLIANCE MARLINGTON  5:03.35    5:25.66
 89 GREEN, NATHAN             SO MANTUA CRESTWOOD     5:25.00    5:25.94
 90 SENTER, DIERRE            SR AKRON BUCHTEL        5:21.22    5:27.36
 91 SMITH, ZACK               JR BEREA                           5:27.54
 92 HARRIS, CASH              SR MANTUA CRESTWOOD     5:20.00    5:27.57
 93 BENDER, SHANE             FR INDEPENDENCE         5:28.00    5:29.36
 94 SCURRY, JAY               SO AKRON BUCHTEL        5:49.00    5:29.88
 95 PETERSON, ERIC            FR MIDPARK              5:30.98    5:30.19
 96 WARD, KEVIN               FR CHAG. FALLS KENSTON  5:27.00    5:30.84
 97 HUDAK, ALEX                8 UNATTACHED           5:40.00    5:31.40
 98 BELAK, DAVID              FR TWINSBURG            5:20.00    5:34.86
 99 WESTFALL, DEVIN           SO AKRON COVENTRY       5:10.00    5:34.91
100 KOCSIS, ERIC              SO MENTOR               5:25.00    5:36.34
101 FISHER, TYLER             FR CHAG. FALLS KENSTON  5:39.00    5:37.02
102 ALGIRE, COLTON            JR MEDINA BUCKEYE       5:20.00    5:39.70
103 WALKER, BLAKE             JR STRUTHERS            5:01.00    5:40.85
104 ZIEGLER, CHANCE           SO MEDINA BUCKEYE       5:20.00    5:43.22
105 THOMAS, DAMARIO           FR CLE. JOHN HAY        5:42.00    5:49.98
106 MORGAN, DARRIAN           FR WARREN G. HARDING    5:20.10    5:53.16
107 WALKER, DYLAN                WILDCAT RACERS       5:45.00    5:57.82
108 WILKINSON, SAM            FR ALLIANCE MARLINGTON  5:55.55    6:11.97
109 BELLES, MASON             JR AKRON COVENTRY       5:20.00    6:14.14
110 PERCIK, FRANK             FR STRUTHERS            6:20.00    6:30.83
111 BOWERS, D'ANDRE           JR WARREN G. HARDING    8:12.00    7:39.50
 -- YANDA, GREG               SR HUDSON               4:45.00        DNS
 -- FERGUSON, DONNELL         SO CLE. JOHN ADAMS                     DNS
 -- WIRICK, SPENCER           FR UNIONTOWN LAKE       5:45.00        DNS