HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2012 Kansas Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
                             2012 KANSAS RELAYS                             
     Memorial Stadium - University of Kansas  - 4/18/2012 to 4/23/2012      
 
Event 59  Men 4x400 Meter Relay College
================================================================            
 Sponsors: 1957 Mile Relay Champions                                        
 Larry Stroup, Lowell Janzen, Louis Stroup and Ray Wyatt                    
   KU Relays: M 3:03.67  1980        Philadelphia Pioneers                  
    School                                              Prelims             
================================================================            
Heat  1 Preliminaries                                                       
  1 Nebraska                                            3:17.41Q            
     1) Jodi-Rae Blackwood SO           2) Miles Ukaoma SO                  
     3) London Hawk FR                  4) Dexter McKenzie FR               
  2 Southwestern (Kan.)                                 3:17.91             
     1) Darnell Pittman SR              2) Brandyn Willard SO               
     3) Kevin Rodgers SR                4) Chris Copeland SR                
  3 Johnson County CC                                   3:20.50             
     1) Kenny Lightner SO               2) Mark Sitek FR                    
     3) Alex Sanders SO                 4) Marquel Nickens FR               
  4 South Dakota                                        3:21.10             
     1) Erik Hill FR                    2) Tyler Sternhagen FR              
     3) Parker Erickson SO              4) Lukas Bernard FR                 
  5 Coffeyville CC                                      3:21.92             
     1) Kelvin Musgrove FR              2) Will Taylor FR                   
     3) Kenny Roach SO                  4) Carlton Sheppard FR              
  6 Graceland                                           3:34.27             
     1) Kyle Stewart JR                 2) Nick Gaitan JR                   
     3) Matt Hydorn FR                  4) Chris Karley JR                  
Heat  2 Preliminaries                                                       
  1 Kansas                                              3:13.66Q            
     1) Michael Hester FR               2) Dominque Manley SO               
     3) Kenneth McCuin FR               4) Michael Stigler SO               
  2 Wichita State                                       3:13.78q            
     1) Alex Reed FR                    2) DJ Lindsay SO                    
     3) Kyle Long SO                    4) Dylan Hartnett SR                
  3 Wis.-Milwaukee                                      3:17.91q            
     1) Dexter Schleis SO               2) Jordan Schmidt FR                
     3) Cory Yttre SR                   4) Jake Spaciel SR                  
  4 Emporia St.                                         3:21.43             
     1) Frankie Cortez JR               2) Cody Miller SO                   
     3) Gannon Mack JR                  4) Vincent Howze JR                 
  5 Hutchinson CC                                       3:21.52             
     1) Paul Hatch FR                   2) Juwan Cubit FR                   
     3) Skylar Gutierrez SO             4) Julio Martinez FR                
  6 North Iowa Area CC                                  3:25.14             
     1) Eric Peters FR                  2) Nako Omot FR                     
     3) OJ Ojullu FR                    4) Andy Corcoran SO                 
 -- Cloud County CC                                          DQ  Wrong Bib #
     1) Denray Ottey FR                 2)                                  
     3) Ronnin O'Quinn FR               4) Josh Charles FR                  
Heat  3 Preliminaries                                                       
  1 Iowa Central CC                                     3:15.05Q            
     1) Alfred Higgs SO                 2) Carvin Nkanata SO                
     3) Wala Gime FR                    4) Darrlyn Bennett SO               
  2 Lincoln (Mo.)                                       3:16.24q            
     1) Rashawn Hugg SO                 2) Michael Ashley SO                
     3) Sabiel Anderson JR              4) Jermaine Blake SO                
  3 Cowley County CC                                    3:16.98q            
     1) Rodgerick Woods FR              2) Charles Ross SO                  
     3) Lance Gray FR                   4) A.J. Singh SO                    
  4 Pittsburg St.                                       3:18.93             
     1) Jordan Riffel FR                2) Austin Riggs FR                  
     3) Randy Mustain SO                4) Darius Johnson SR                
  5 Grand View                                          3:20.54             
     1) Wes Hammer SO                   2) Alex Alvarez SO                  
     3) Zach Vos SO                     4) Tariq White JR                   
  6 William Woods                                       3:22.32             
     1) Tanner Edwards SO               2) Bryn Zink FR                     
     3) Jordan Fleming SO               4) Jon Williams JR                  
  7 Missouri Baptist                                    3:24.65             
     1) Jared Kaufman SO                2) Tim Glockner JR                  
     3) Junior Hines JR                 4) DeWain Meeks JR                  
Heat  4 Preliminaries                                                       
  1 Tiffin                                              3:18.09Q            
     1) Dominic Colvin JR               2) Jacob Buckwalter SR              
     3) Justin Ware SR                  4) Shaun Borland SO                 
  2 UMKC                                                3:20.81             
     1) Johnathon Barnett JR            2) Chandler Hannah FR               
     3) Xavier Kenney FR                4) Redell Frazier SR                
  3 Wartburg                                            3:21.08             
     1) Mike Koehler SR                 2) Justin Meyer SO                  
     3) Brandon Steggall SO             4) Larry Johnson JR                 
  4 Butler County CC                                    3:21.77             
     1) Leroy Moore FR                  2) Cameron Hampton FR               
     3) Devery Robley SO                4) Kelvin Busienei SO               
  5 Tabor                                               3:24.83             
     1) James Dotson FR                 2) Garrett Daugherty FR             
     3) Chris Lopez FR                  4) Nathan Vogel SO                  
  6 Bethany (Kan.)                                      3:30.90             
     1) John Zamora SR                  2) Tomas Ortiz SR                   
     3) Milton Collins SO               4) Ty Bieker SR                     
================================================================            
 Sponsors: 1957 Mile Relay Champions                                        
 Larry Stroup, Lowell Janzen, Louis Stroup and Ray Wyatt                    
   KU Relays: M 3:03.67  1980        Philadelphia Pioneers                  
    School                                              Prelims             
================================================================            
Preliminaries                                                               
  1 Kansas                                              3:13.66Q            
     1) Michael Hester FR               2) Dominque Manley SO               
     3) Kenneth McCuin FR               4) Michael Stigler SO               
  2 Iowa Central CC                                     3:15.05Q            
     1) Alfred Higgs SO                 2) Carvin Nkanata SO                
     3) Wala Gime FR                    4) Darrlyn Bennett SO               
  3 Nebraska                                            3:17.41Q            
     1) Jodi-Rae Blackwood SO           2) Miles Ukaoma SO                  
     3) London Hawk FR                  4) Dexter McKenzie FR               
  4 Tiffin                                              3:18.09Q            
     1) Dominic Colvin JR               2) Jacob Buckwalter SR              
     3) Justin Ware SR                  4) Shaun Borland SO                 
  5 Wichita State                                       3:13.78q            
     1) Alex Reed FR                    2) DJ Lindsay SO                    
     3) Kyle Long SO                    4) Dylan Hartnett SR                
  6 Lincoln (Mo.)                                       3:16.24q            
     1) Rashawn Hugg SO                 2) Michael Ashley SO                
     3) Sabiel Anderson JR              4) Jermaine Blake SO                
  7 Cowley County CC                                    3:16.98q            
     1) Rodgerick Woods FR              2) Charles Ross SO                  
     3) Lance Gray FR                   4) A.J. Singh SO                    
  8 Wis.-Milwaukee                                      3:17.91q            
     1) Dexter Schleis SO               2) Jordan Schmidt FR                
     3) Cory Yttre SR                   4) Jake Spaciel SR                  
  9 Southwestern (Kan.)                                 3:17.91             
     1) Darnell Pittman SR              2) Brandyn Willard SO               
     3) Kevin Rodgers SR                4) Chris Copeland SR                
 10 Pittsburg St.                                       3:18.93             
     1) Jordan Riffel FR                2) Austin Riggs FR                  
     3) Randy Mustain SO                4) Darius Johnson SR                
 11 Johnson County CC                                   3:20.50             
     1) Kenny Lightner SO               2) Mark Sitek FR                    
     3) Alex Sanders SO                 4) Marquel Nickens FR               
 12 Grand View                                          3:20.54             
     1) Wes Hammer SO                   2) Alex Alvarez SO                  
     3) Zach Vos SO                     4) Tariq White JR                   
 13 UMKC                                                3:20.81             
     1) Johnathon Barnett JR            2) Chandler Hannah FR               
     3) Xavier Kenney FR                4) Redell Frazier SR                
 14 Wartburg                                            3:21.08             
     1) Mike Koehler SR                 2) Justin Meyer SO                  
     3) Brandon Steggall SO             4) Larry Johnson JR                 
 15 South Dakota                                        3:21.10             
     1) Erik Hill FR                    2) Tyler Sternhagen FR              
     3) Parker Erickson SO              4) Lukas Bernard FR                 
 16 Emporia St.                                         3:21.43             
     1) Frankie Cortez JR               2) Cody Miller SO                   
     3) Gannon Mack JR                  4) Vincent Howze JR                 
 17 Hutchinson CC                                       3:21.52             
     1) Paul Hatch FR                   2) Juwan Cubit FR                   
     3) Skylar Gutierrez SO             4) Julio Martinez FR                
 18 Butler County CC                                    3:21.77             
     1) Leroy Moore FR                  2) Cameron Hampton FR               
     3) Devery Robley SO                4) Kelvin Busienei SO               
 19 Coffeyville CC                                      3:21.92             
     1) Kelvin Musgrove FR              2) Will Taylor FR                   
     3) Kenny Roach SO                  4) Carlton Sheppard FR              
 20 William Woods                                       3:22.32             
     1) Tanner Edwards SO               2) Bryn Zink FR                     
     3) Jordan Fleming SO               4) Jon Williams JR                  
 21 Missouri Baptist                                    3:24.65             
     1) Jared Kaufman SO                2) Tim Glockner JR                  
     3) Junior Hines JR                 4) DeWain Meeks JR                  
 22 Tabor                                               3:24.83             
     1) James Dotson FR                 2) Garrett Daugherty FR             
     3) Chris Lopez FR                  4) Nathan Vogel SO                  
 23 North Iowa Area CC                                  3:25.14             
     1) Eric Peters FR                  2) Nako Omot FR                     
     3) OJ Ojullu FR                    4) Andy Corcoran SO                 
 24 Bethany (Kan.)                                      3:30.90             
     1) John Zamora SR                  2) Tomas Ortiz SR                   
     3) Milton Collins SO               4) Ty Bieker SR                     
 25 Graceland                                           3:34.27             
     1) Kyle Stewart JR                 2) Nick Gaitan JR                   
     3) Matt Hydorn FR                  4) Chris Karley JR                  
 -- Cloud County CC                                          DQ  Wrong Bib #
     1) Denray Ottey FR                 2)                                  
     3) Ronnin O'Quinn FR               4) Josh Charles FR