HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2012 Kansas Relays -- Live Results   ::





Print


         

 Delta Timing Group - Contractor License 
                       2012 KANSAS RELAYS                       
Memorial Stadium - University of Kansas  - 4/18/2012 to 4/22/201
 
Event 83  Girls 4x200 Meter Relay High School
================================================================
 Sponsored by Geiger Ready Mix                                  
 Event will be seeded after one team scratches                  
   KU Relays: M 1:41.25  2007        Tulsa (Okla.) Union, Tulsa 
                         Pete, Patterson, Mills, Corbitt        
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1                                                      
  1 Leavenworth                                         1:50.62 
     1) Skye Childs 11                  2) Johnson Janay 12     
     3) Anna Hernandez 09               4) Rashayla Mathis 11   
  2 Lawrence-Free State                                 1:51.53 
     1) Kayla Presswood 12              2) Khadijah Lane 12     
     3) Ana Tuicakau 12                 4) Courtney Huffman 12  
  3 Raytown South                                       1:51.93 
     1) Shakiera Davis 12               2) Amber Baker 10       
     3) Jaszlyn Jenkins 12              4) Jasmine West 11      
  4 Kansas City-Washington                              1:52.09 
     1) Marissa Henry 12                2) Doniesha Womack 10   
     3) Markaela Moore 12               4) Ashley Rolls 11      
  5 Mulvane                                             1:52.36 
     1) Amber Allen 11                  2) Aubree Burkhart 10   
     3) Kasandra Melick 10              4) Alex Allen 11        
  6 Shawnee Mission Northwest                           1:52.58 
     1) Sarah Hansen 11                 2) Kristina Purinton 11 
     3) Bethany Vonada 10               4) Crystal Osei 11      
  7 Hutchinson                                          1:54.19 
     1) Alliyah Gray 09                 2) Latasha Scales 10    
     3) Jenna Higgins 09                4) Lauren Jacobs 12     
 -- Olathe-South                                            DNF 
     1) Marisa Sperling 10              2) Emma Davis 10        
     3) Lizzy Lothamer 11               4) Alex Hugo 12         
Section  2                                                      
  1 Lincoln College Prep                                1:46.10 
     1) Ahmani Lewis 11                 2) Helima Jackson 10    
     3) Jewel Stovall 12                4) Lauren Brown 12      
  2 Grandview                                           1:46.94 
     1) Jennis Okwara 10                2) Hanah Rutherford 10  
     3) Victoria Coleman 11             4) Angerlene Annelus 09 
  3 Rock Bridge                                         1:47.95 
     1) Sienna Trice 11                 2) Hailey King 11       
     3) Christina Oyelola 11            4) Makayla Jones 09     
  4 OP-Blue Valley West                                 1:48.47 
     1) Maddy Heinen 09                 2) Derian Taylor 12     
     3) Olivia Boone 12                 4) Alyssa Kelly 12      
  5 St. Teresa's Academy                                1:49.22 
     1) Kennedy Bright 09               2) Mary Gibson 10       
     3) Maya Burtin 11                  4) Cari Reardon 10      
  6 Hazelwood West                                      1:49.22 
     1) Najah Doss 11                   2) Dominique Whitaker 10
     3) Shaelyn Grant 11                4) Tyler Kelly 11       
  7 Topeka-Highland Park                                1:52.94 
     1) Tiffany Smith 09                2) Devyn Edwards 12     
     3) Bree Douglas 12                 4) Delores Smith 12     
Section  3                                                      
  1 Evanston Township                                   1:42.64 
     1) Parker English 10               2) Margaret Bamgbose 12 
     3) Kaylyn Pryor 11                 4) Joppa Banks 11       
  2 University City                                     1:44.41 
     1) Chantel Bethune 12              2) Kayla Heidelberg 12  
     3) Erica Murphy 11                 4) Jordan Jennings 09   
  3 Olathe-East                                         1:45.09 
     1) Taiylor Sharp 10                2) Kaylyn Willliams 12  
     3) Jenny Pinkston 12               4) Jasmine Thomas 10    
  4 Eureka                                              1:45.26 
     1) Kim Mitchell 12                 2) Taylyr Jordan 09     
     3) Alana Hester 12                 4) Laura King 12        
  5 Lee's Summit North                                  1:45.66 
     1) Remy Abrought 12                2) Jenny Krause 09      
     3) Kelsey Lewis 10                 4) Aliyah Hakim 09      
  6 Kirkwood                                            1:46.00 
     1) Elisa Steele 11                 2) Linna Doty 12        
     3) Amber Solomon 12                4) Bria McWoods 12      
  7 Blue Springs                                        1:53.97 
     1) Re'yven Lawrence 10             2) Tyonna Snow 12       
     3) Jessica Lawson 09               4) Gabby Hall 09        
 -- Topeka                                                  DNF 
     1) Whitney Holloman 09             2) Keauna King 11       
     3) Krystal Corhn 12                4) Rhianna Maples 10    
================================================================
 Sponsored by Geiger Ready Mix                                  
 Event will be seeded after one team scratches                  
   KU Relays: M 1:41.25  2007        Tulsa (Okla.) Union, Tulsa 
                         Pete, Patterson, Mills, Corbitt        
    School                                               Finals 
================================================================
Finals                                                          
  1 Evanston Township                                   1:42.64 
     1) Parker English 10               2) Margaret Bamgbose 12 
     3) Kaylyn Pryor 11                 4) Joppa Banks 11       
  2 University City                                     1:44.41 
     1) Chantel Bethune 12              2) Kayla Heidelberg 12  
     3) Erica Murphy 11                 4) Jordan Jennings 09   
  3 Olathe-East                                         1:45.09 
     1) Taiylor Sharp 10                2) Kaylyn Willliams 12  
     3) Jenny Pinkston 12               4) Jasmine Thomas 10    
  4 Eureka                                              1:45.26 
     1) Kim Mitchell 12                 2) Taylyr Jordan 09     
     3) Alana Hester 12                 4) Laura King 12        
  5 Lee's Summit North                                  1:45.66 
     1) Remy Abrought 12                2) Jenny Krause 09      
     3) Kelsey Lewis 10                 4) Aliyah Hakim 09      
  6 Kirkwood                                            1:46.00 
     1) Elisa Steele 11                 2) Linna Doty 12        
     3) Amber Solomon 12                4) Bria McWoods 12      
  7 Lincoln College Prep                                1:46.10 
     1) Ahmani Lewis 11                 2) Helima Jackson 10    
     3) Jewel Stovall 12                4) Lauren Brown 12      
  8 Grandview                                           1:46.94 
     1) Jennis Okwara 10                2) Hanah Rutherford 10  
     3) Victoria Coleman 11             4) Angerlene Annelus 09 
  9 Rock Bridge                                         1:47.95 
     1) Sienna Trice 11                 2) Hailey King 11       
     3) Christina Oyelola 11            4) Makayla Jones 09     
 10 OP-Blue Valley West                                 1:48.47 
     1) Maddy Heinen 09                 2) Derian Taylor 12     
     3) Olivia Boone 12                 4) Alyssa Kelly 12      
 11 St. Teresa's Academy                                1:49.22 
     1) Kennedy Bright 09               2) Mary Gibson 10       
     3) Maya Burtin 11                  4) Cari Reardon 10      
 12 Hazelwood West                                      1:49.22 
     1) Najah Doss 11                   2) Dominique Whitaker 10
     3) Shaelyn Grant 11                4) Tyler Kelly 11       
 13 Leavenworth                                         1:50.62 
     1) Skye Childs 11                  2) Johnson Janay 12     
     3) Anna Hernandez 09               4) Rashayla Mathis 11   
 14 Lawrence-Free State                                 1:51.53 
     1) Kayla Presswood 12              2) Khadijah Lane 12     
     3) Ana Tuicakau 12                 4) Courtney Huffman 12  
 15 Raytown South                                       1:51.93 
     1) Shakiera Davis 12               2) Amber Baker 10       
     3) Jaszlyn Jenkins 12              4) Jasmine West 11      
 16 Kansas City-Washington                              1:52.09 
     1) Marissa Henry 12                2) Doniesha Womack 10   
     3) Markaela Moore 12               4) Ashley Rolls 11      
 17 Mulvane                                             1:52.36 
     1) Amber Allen 11                  2) Aubree Burkhart 10   
     3) Kasandra Melick 10              4) Alex Allen 11        
 18 Shawnee Mission Northwest                           1:52.58 
     1) Sarah Hansen 11                 2) Kristina Purinton 11 
     3) Bethany Vonada 10               4) Crystal Osei 11      
 19 Topeka-Highland Park                                1:52.94 
     1) Tiffany Smith 09                2) Devyn Edwards 12     
     3) Bree Douglas 12                 4) Delores Smith 12     
 20 Blue Springs                                        1:53.97 
     1) Re'yven Lawrence 10             2) Tyonna Snow 12       
     3) Jessica Lawson 09               4) Gabby Hall 09        
 21 Hutchinson                                          1:54.19 
     1) Alliyah Gray 09                 2) Latasha Scales 10    
     3) Jenna Higgins 09                4) Lauren Jacobs 12     
 -- Topeka                                                  DNF 
     1) Whitney Holloman 09             2) Keauna King 11       
     3) Krystal Corhn 12                4) Rhianna Maples 10    
 -- Olathe-South                                            DNF 
     1) Marisa Sperling 10              2) Emma Davis 10        
     3) Lizzy Lothamer 11               4) Alex Hugo 12