HomeResultsAboutServicesPhotosPricingConsultingContact

::   2010 Georgia Tech Invitational -- Live Results   ::





Print


Photofinish Images | H1|     

 Delta Timing Group - Contractor License 
          Georgia Tech Invitational - 5/14/2010 to 5/15/2010           
                              Atlanta, GA                              
 
Event 13  Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jacob Korir                  unattached            13:55.75        
  2 Daniel Kirwa                 Harding               13:58.86        
  3 Joseph Maina                 Eastern Kentucky      14:12.49        
  4 Leo Kormanik                 Atlanta TC            14:25.57        
  5 Zac Edwards                  South Alabama         14:49.75        
  6 Brian Deal                   unattached            14:52.76        
  7 Chris Mason                  Mid. Tenn. State      14:53.05        
  8 Jacob Brooks                 Florida State         14:58.45        
  9 Austin Ellis                 Milligan              14:59.38        
 10 Nicholas Kering              Columbus St.          15:00.19        
 11 Shuaib Winters               Florida A&M           15:27.39        
 12 Charles McGoogan             Furman                15:31.63        
 13 John Neill                   Columbus St.          15:33.57        
 14 Mike Walker                  Lee (Tenn.)           15:36.64        
 15 Chris Rego                   unattached            15:38.11        
 16 Marc Burgess                 unattached            15:51.72        
 17 Austen Gutierrez             unattached            15:58.78        
 18 Ruben Isreal-McBee           Savannah State        16:03.25        
 19 Jay Miller                   Furman                16:04.36        
 20 Niall Longobardi             unattached            16:15.78        
 21 Will Gurley                  Birmingham-Southern   16:32.35        
 22 Nick Lucento                 Concord               16:53.68        
 -- Russell Snyder               Embry-Riddle               DNF        
 -- Matthew Huckaby              Florida State              DNF        
 -- D.J. McMillan                Georgia Tech               DNF        
 -- Frank Tinney                 Zap Fitness                DNF        
 -- Brian Yurkewecz              Brooks                     DNF        
 -- Evans Kirwa                  Embry-Riddle               DNF        
 -- Andy Henderson               Columbus St.               DNF